Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T19:24:18+01:00
3kg*10,40zł=31,20zł
31,20zł+25%=39zł
39zł:2=19,50zł

Odp.Jeden kg cukierków czekoladowych kosztuje 19,50zł
2009-11-22T19:26:51+01:00
3*10,40=31,2
31,20+0,25*31,20==31,20+7,80=39
39:2=19,50
1 kg cukierków czekoladowych kosztuje 19,50 zł
2009-11-22T19:28:47+01:00
1 kg owocowych - 10,40 zł
3 kg owocowych - 31,20 zł

2 kg czekoladowych => 125 % z 3 kg owocowych
100% => 31,20 zł
25% => 7,80 zł
125% => 39 zł

2 kg czekoladowych = 39 zł
1 kg czekoladowych = 19,5 zł

Odp.: 1 kg cukierków czekoladowych kosztuje 19 zł 50 gr.