×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz krótkie dyktando wykorzystując podane wyrazy:

żelazko, zakażenie, żonkil, hiena, hermetyczny, rządzić, krążenie, papuszka, ołówek, żuraw, nóżka, mrużyć, chamować, reguła, tchórz, skóra, puchar, architektura, rehabilitacja, wahać się.
2

Odpowiedzi

2009-11-22T19:36:21+00:00
Judyta żelazkiem prasowała swoją ulubioną sukienkę, oglądała przy tym teleturniej. Domyślała się że hasłem będzie "żuraw", chciała nawet zadzwonić z odpowiedzią, ale wahała się. Gdy skończyła prasować podlała żonkila, który stał na parapecie w malutkiej, pomarańczowej doniczce. Kwiat miał zwiędniętego listka, więc dziewczyna postanowiła go obciąć nożyczkami. Nie skończyło się to dobrze, ponieważ zraniła się i mogło się wdać zakażenie. Nagle zadzwoniła do Judyty pani Joanna. Powiedziała jej, że zdobyła puchar w konkursie o temacie "Architektura mojego miasta" i ma się ona zgłosić do domu kultury. Zadowolona dziewczyna wzięła szybko kartkę oraz ołówek i zapisała sobie adres pod jaki ma się udać. Szybko ubrała się i pobiegła. Po drodze upadła na schodach. Biedna zdarła sobie skórę z kolana i łokci ,a co najgorsze złamała sobie nogę. Zawieziono ją do szpitala. Noga nadawała się tylko do gipsu ,a zdarty łokieć opatrzono hermetyczny, nie przepuszczającym powietrza plastrem.
0 0 0
2009-11-22T20:45:49+00:00
Kasia wahała sie czy iść na rehabilitacje ze swoja obolałą nóżka.
Rehabilitantka była rządząca hienia i asystentka papużka.Papużka wszytko zapisywała ołówkiem co hiena mówiła.Nagle hiena kryzkła-Zakażenie!!aż papużka musiał zapuścić żurawia .Kasia stchórzyła i nawet tego nie chciała widzieć.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci