Dwaj chłopcy zbudowali z kolorowej folii dwa latawce w kształcie deltoidów o przekątnych 80cm i 1,4m doczepili do każdego z nich ogony z folii-wstążki o długości 1m i szerokości 8cm. Ile metrów kwadratowych folii zużyli chłopcy na budowe latawców?


PROSZE PILNE!

3

Odpowiedzi

2009-11-23T14:31:19+01:00
Q, p - przekątne
P=(qxp):2
q = 80cm=0,8m
p= 1,4m
P latawca=0,8m x 1,4m :2=1,12 : 2= 0,56 m²
P wstążki = a x b
a, b -boki
a - 1m
b - 8cm = 0,08m
P wstążki = 1x 0,08=0,08
Pole całkowite latawca i wstązki 0,64m²
Pole dwóch latawców 0,64m² x 2= 1,28m²


Zużyli 1,28 m² foli
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-23T14:33:02+01:00
Pole deltoidu(latawca)=> P=(d1*d2)/2 => (140cm*80)/2=11200/2=5600cm kwadratowych; pole prostokąta(pole wstążki)=>P=a*b=> 100cm*8cm=800cm kwadratowych; Pole całkowite latawca z wstążką=> Pole deltoidu + pole wstążki=> 5600cm kwadratowych + 800cm kwadratowych= 6400cm kwadratowych. 2 latawce ze wstążką=> 2*pole całkowite latawca ze wstążką=> 2*6400=12800cm kwadratowych.; 12800cm kwadratowych = 1,28 m2; Odp. Chłopcy zużyli 1,28 m2 foli na budowe latawców.
2009-11-23T14:33:43+01:00
(80 cm* 140 cm):2= 5600 cm² * 2= 11200 cm²

1m = 100cm
100*8=800cm ²
800 cm² * 2 = 1600 cm²

11200 cm² + 1600 cm² = 12800 cm² = 128m²

Chłopcy zużyli 128 m² foli.