×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-23T13:34:33+00:00
Rycerze z zainteresowaniem przyglądają się pięknym pannom księżna prosi jedną z nich, aby zaśpiewała. Dziewczyna staje na ławce, której końcu siadają rybałci grający na gęsilikach i dużej lutni. Dziewczyna ma długa błekitna sukienkę, jasne, rozpuszczone na ramionach wlosy ozdobione wiankiem z białych kwiatów.Spiewa czystym, dżwiecznym głosem, przygrywajac sobie na lutni. Zachwytem patrzy na nią młody Rycerz o dlugoch włosach i wesołym spojrzeniu. Dziewczyna skończywszy pieśń, chce zejść z ławy, ale uprzedza ja jeden z rybałtów. Ława sie przechyla i śliczna śpiewaczka traci ruwnowagę. Przed upadkiem ratuje ją młody rycerz który zrywa się z miejsca i chwyta dziewczynę w ramiona.
mam nadzieje ze pomoglam xd
1 5 1
2009-11-23T13:39:51+00:00
Do gospody „POD LUTYM TOREM” zajechało bardzo dużo gości, a wśród nich Zbyszko z Bogdańca i księżna Anna Danuta wraz ze swoim dworem. Gdy weszła księżna Anna z dworkami w karczmie zapanowało poruszenie. Mieszczanie opuścili pomieszczenie. W karczmie pozostała tylko szlachta. Wszyscy rozsiedli się a księżna poprosiła swoją dwórkę Danusię, aby weszła na ławkę i zaśpiewała dla zebranych. Na ławce po obu jej brzegach siedzieli rybałci, a Danusia stała w środku.
Przepiękna młoda dwórka ubrana była w niebieską suknie oraz czerwone trzewiki. Włosy miała rozpuszczone, głowę ozdabiał wianek, który na jej złotych włosach przekrzywił się. Po chwili rozległ się świeży i dziecinny głos, Danusia śpiewając uniosła głowę do góry. Przy akompaniamencie złotej harfy śpiewała "Gdybym Ci ja miała...". Wszyscy słuchali z wielką ciekawością. Zebrani byli oczarowani, jednak najbardziej zachwycony wydawał się być Zbyszko. Młoda dama dworu wpadła mu w oko. Nagle jeden z siedzących rybałtów wstał. Ławka przechyliła się w jedną stronę. Danusia zachwiała się, rozłożyła ręce, ale nie zdążyła upaść, ponieważ zaraz zjawił się Zbyszko i porwał ją na ręce. Zbyszko z roześmianą Danusią w ramionach podszedł do księżnej, która była niezwykle rada, iż ta niebezpieczna przygoda zakończyła się szczęśliwie.
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci