×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Siema!! Mam takie zadanie a mianowicie napisać Czy hamlet był szalony i ma to być opinia lekarska. Bardzo proszę o pomoc. Potrzebuję to na dzisiaj :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-23T14:34:37+00:00
Będę starał się bronić tezy, że Hamlet, mimo tego, iż był ukazany w książce W. Szekspira jako umysłowo chory, był normalnie funkcjonującym człowiekiem.
Udało mi się wychwycić kilka cytatów, które potwierdzają postawioną przeze mnie tezę: W akcie pierwszym, scenie czwartej, kiedy to Hamlet po spotkaniu ducha idzie do oficerów i każe im złożyć przysięgę mówi: "(...) jakkolwiek bym się kiedy/ Wydawał dzikim, dziwacznym w obejściu/ Być bowiem może, że mi sie na przyszłość/ Wyda stosownym przybrać taką postać". Ten cytat mówi o tym, że Hamlet po zobaczeniu zjawy swojego ojca myślał o tym, jako o pewnego rodzaju kamuflażu, który zapewne byłby mu potrzebny do zdemaskowania Klaudiusza - zabójcy Hamleta Ojca.
Drugim niepodważalnym argumentem są słowa tytułowego bohatera, wymówione przed przedstawieniem przygotowanym dla jego wuja: "Już idę; muszę znowu zostać głupcem(...)". Te słowa świadczą o tym, że Hamlet grał rolę szaleńca przed osobami, którym nie mógł do końca zaufać. Odkrył się tylko przed swoim przyjacielem i osobami, które nie mogły zagrozić jego planom.
Na koniec jako trzeci argument chciałabym dodać, że Hamlet udawał chorego umysłowo, ponieważ takich ludzi nie traktuje się poważnie i każde jego wykroczenie było potwierdzone chorobą.
Uważam, że moje argumenty potwierdzają postawioną przeze mnie tezę, że główny bohater książki nie był szaleńcem, natomiast był bardzo inteligentny i przebiegły, przez co udało mu się ooszukać wiele osob, że jest niespełna rozumu.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci