W opakowaniu kremu Xilan było dotychczas 100ml kremu i krem ten kosztował 12zł . Producent przygotowł dwie wersje promocji tego kremu . Która z tych promocji jest bardziej opłacalna dla klienta?
Wersja 1 za tę samą cenę otszymasz o 20% więcej kremu .
Wersja 2 za tę samą ilośc kremu zapłacisz o 20% taniej.

3

Odpowiedzi

2009-11-23T16:13:42+01:00
100 ml ------- 12 zł
1 wersja
100ml+20%=120ml za 12 zł
2 wersja
12-20%=12-2.4=9.8 zł
120 ml *12 =1440
100ml * 9.8 = 980
Druga promocja jest bardziej opłacalna

Tak mi sie wydaje
2009-11-23T16:17:30+01:00
100 ml - 12zł

120ml - 12zł --> 100ml - 10zł
100ml - 9,6zł

Druga promocja jest bardziej opłacalna
2009-11-23T16:24:14+01:00
Wersja pierwsza:

Ilość kremu = 100 ml + 20 % ze 100 ml = 100 ml + 20 ml = 120 ml

Cena kremu = 12 zł

Cena 1 ml kremu = 12 zł / 120ml = 0,10 zł / ml

Wersja druga:

Ilość kremu = 100 ml

Cena kremu = 12 zł - 20 % z 12 zł = 12 zł - 0,2 * 12 zł = 12 zł - 2,4 zł = 9,60 zł

Cena 1 ml kremu = 9,60 zł / 100 ml = 0,096 zł / ml

Odp. Korzystniejsza dla klienta jest wersja druga.

Pozdro)