Odpowiedzi

2009-11-23T17:08:54+01:00
Wiadomości z Polski
Zmarły trzy kolejne osoby z A/H1N1, w tym 8-latka
Zmarły trzy kolejne osoby zakażone wirusem A/H1N1, w tym ośmioletnia dziewczynka z Warszawy - dowiedziała się PAP w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Dziewczynka zmarła w poniedziałek w warszawskim Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej. Jak powiedział Tomasz Misztal z GIS, trwa ustalanie przyczyn jej zgonu. Badania potwierdziły także obecność wirusa A/H1N1 u zmarłych w sobotę: 16-latka z Łodzi, który od września leczył się na zaburzenia układu krążenia i 53-letniego mężczyzny ze Zgierza z obustronnym zapaleniem płuc i niewydolnością układu oddechowego. Trafił on do szpitala w piątek. Jak zaznacza Misztal, w przypadku tych dwóch zmarłych wirus grypy nie był bezpośrednią przyczyną zgonu. Pogorszył się stan zdrowia 22-letniej kobiety, u której w organizmie stwierdzono wirusa A/H1N1 - poinformował dyrektor szpitala w Lesznie (Wielkopolskie) Tomasz Stroiński. "Pacjentka jest w stanie ciężkim, oddycha przy pomocy respiratora, jej stan się pogorszył" - napisał w przekazanym dziennikarzom komunikacie. Kobieta trafiła do Leszna w połowie listopada ze Wschowy (Lubuskie), po tym jak w tamtejszej lecznicy urodziła zdrową córkę. Do tej pory na terenie Polski potwierdzono około 600 przypadków zakażenia A/H1N1. Dziewięć osób zmarło.
Wiadomości ze świata

Benedykt XVI otrzymał Koran od premiera Kuwejtu
Benedykt XVI otrzymał Koran i dywan od premiera Kuwejtu szejka Nasira al-Muhammada al-Ahmada as-Sabaha, którego przyjął na audiencji w Watykanie. Podarowany papieżowi Koran ma ogromną wartość ; to bardzo stary egzemplarz, napisany ręcznie. Świadkowie spotkania poinformowali, że Benedykt XVI z dużym zainteresowaniem przewracał strony i oglądał księgę. Papież rozmawiał z szefem rządu Kuwejtu po francusku, bez obecności tłumaczy. Premierowi podczas wizyty w Watykanie towarzyszyli ministrowie spraw zagranicznych i sprawiedliwości.
2009-11-23T17:10:04+01:00
Kraj:
1.
Zmarły cztery kolejne osoby zakażone wirusem A/H1N1 - potwierdził Główny Inspektorat Sanitarny.

Dzisiaj w warszawskim szpitalu przy ul. Niekłańskiej zmarła ośmioletnia dziewczynka. Trwa ustalanie bezpośrednich przyczyn jej zgonu.

Badania potwierdziły także obecność wirusa A/H1N1 u zmarłych w sobotę: 16-latka z Łodzi, który miał zaburzenia układu krążenia i 53-letniego mężczyzny ze Zgierza z niewydolnością układu oddechowego.

2.
Funkcjonariusze łódzkiej ABW zatrzymali łódzkiego biznesmena, byłego posła Piotra M. Jest on podejrzany o narażenie Skarbu Państwa na stratę ponad 900 tys. zł w wyniku uszczupleń podatkowych - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Według ABW zarzucane M. przestępstwa skarbowe związane są z nieprawidłowościami w handlu gazem LPG. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Postępowanie dotyczy wystawiania i posługiwania się w latach 2004-2007 nierzetelnymi fakturami VAT, dokumentującymi sprzedaż gazu płynnego w butlach na potrzeby przemysłowe, co naraziło na uszczuplenie należności Skarbu Państwa w podatku dochodowym oraz w podatku od towarów i usług.

Swiat:

1. Po trzech tygodniach przymusowej przerwy w nauczaniu, wywołanej przez epidemię grypy, ukraińscy przedszkolacy, uczniowie i studenci powracają do zajęć.

Dziś wznowiły działalność placówki oświatowe w najbardziej dotkniętych zachorowaniami obwodach lwowskim i tarnopolskim, a w środę do nauki ponownie przystąpią uczniowie z Kijowa.

2.
1 godz. 58 minut temu

Co najmniej cztery osoby zginęły w wyniku katastrofy samolotu wojskowego C-130 w pobliżu lotniska w Pizie we Włoszech - podała Ansa. Maszyna odbywała lot ćwiczebny.

Pięć osób zginęło w katastrofie wojskowego samolotu C-130 w pobliżu lotniska w Pizie we Włoszech po południu - podało dowództwo włoskiego lotnictwa wojskowego. Maszyna odbywała lot ćwiczebny.
2009-11-23T17:14:10+01:00
W Pakistanie była ogromna powódź.
17-latek w Oświęcimiu napadł z nożem na Komisariat.
Mąż zabił żonę, bo ta nie chciała mu ugotować obiadu.
13-latka urodziła w Krakowie.
Tom Cruise namawia ludzi do scjentologii.
Weronika Marczuk-Pazura nie pójdzie do więzienia.
Okrutny gwałt na siostrze w Albanii.
Ojciec torturował swoją dwuletnią córeczkę.Dziewczynka nie przeżyła.
Powstał nowy film This is IT ku pamięci Michaela Jacksona.
Colin Farrel został ojcem Henry'ego.
I jeszcze wymyśl z jakieś 2 sportowe:P
Mam nadzieję , że pomogłam:)