Uczniowie,planując dwudniowąwycieczkę,porównywali oferty dwóch biur podróży.W pierwszym biurze koszt przejazdu w jedną stronę wynosi 9,46 zł,nocleg 8,25 zł,a jednodniowe wyżywienie 16,48 zł.W drugim koszt przejazdu w obie strony wynosi 19,34 zł,nocleg 8,10 zł,a dzienne wyżywienie 17,20 zł.Która oferta jest tańsza?

POTRZEBUJĘ TEGO ZADANIA PILNIE!!!
:)

3

Odpowiedzi

2009-11-23T17:13:55+01:00
I oferta:
2*9,46+2*8,25+2*16,48=68,38zł
II oferta:
19,34+2*8,10+2*17,20=69,94zł

Tańsza jest I oferta.
2009-11-23T17:15:24+01:00
Pierwsze biuro
9,46×2=18,92zł
18,92+8,25+16,48×2=60,13

drugie biuro
19,34+8,10+17,20×2=61,84

tańsza jest oferta pierwszego biura podróży
2009-11-23T17:15:09+01:00
I Przejazd w dwie strony - 2 * 9,46 + nocleg 8,25 + 2 * 16,48 = 60,13zł
II 19,34 + 8,10 + 2 * 17,20 = 61,84zł
Pierwsze biuro podróży jest tańsze

PS Wydaje mi się, że w rozwiązaniach osób nade mną są błędy, gdyż 2-dniowa wycieczka to przejazd w dwie strony + JEDEN nocleg + DWA razy cena dziennego wyżywienia.