Maciek z rodzicami planuje wakacyjny wyjazd. Biuro podróży oferuje 14-dniowy pobyt na mazurach dla 3-osobowej rodziny w cenie 2100zł ( noclegi + wyżywienie). Za 16-dniowe wczasy 3-osobowej rodziny w Zakopanym trzeba zapłacić 2775 zł, przy czym 12% tej kwoty stanowią koszty dojazdu. Oblicz, ile trzeba zapłacić za kazdy dzień pobytu na Mazurach, a ile w Zakopanym?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-23T18:26:01+01:00
2100/14=150
150/3=50

za każdy dzień pobytu na mazurach 1 osoba musi zapłacić 50zł.

2775-100%
x-88%
x=2442

2442=152,625
152,625/3=50,86
za każdy dzień pobytu w Zakopane trzeba zapłacić 50,86zł
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2009-11-23T18:26:57+01:00
Mazury:2100zł:14=150zł
Zakopane:100%-12%=88%
88% z 2775zł=88x27,75=2442zł
2442:16=152,62zł
2009-11-23T18:29:12+01:00
2100/14=150 za 1 dzień trzeba zapłacić 150zł na mazurach
2775zł-100%
x-12%
100x=2775*12/100
x=333zł
2442/16=152,63zł za dzień pobytu w zakopanym trzeba zapłacić 152,63złł