Odpowiedzi

2009-11-23T18:36:48+01:00
2009-11-23T18:38:08+01:00
Za 2i3/4 kg bananow mama zaplacila 11 zl ile kosztowal 1 kg bananow

2¾ kg razy x=11
11/4 razy x=11 mnozymy przez 4/11
x=11 razy 4/11
x=4 zł
kilogram bananow kosztowal 4 zł
2009-11-23T18:40:52+01:00
2 3/4 -11
1 -x

2,3/4x =11 | /2,3/4

x= 4zł

odp: 1 kg bananów kosztuje 4zł