1 gimnazjum
1.a) Wykładzina Alik ma 2,4m szerokości i kosztuje 36,60zł za 1 metr bieżący.Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny ?

b)Wykładzina Bielik ma 2,5m szerokosci i kosztuje 14,80zł 1 metr kwadratowy.Ile kosztuje metr bieżący tej wykładziny?


2. Dane: kafelki ''lazur''
zawartość jednej paczki 1,08m²
jedna płytka 15cm x 30 cm
a) popatrz na dane.Ile sztuk kafelków ,,Lazur" znajduje się w jednym pudełku?
b)Przypuśćmy , ze chcesz kupić 1,8m² kafelków "Lazury" .Sprzedawca dał Ci jedno pełne pudełko.Ile jeszcze powinien dołożyć kafelków?

3.Ogłoszenia:
* działkę 12a otoczoną Kaszubskim Parkiem Krajobrazowym u stóp góry Wieżyca. Cena 131 000 zł.
* Bieszczady - działkę 6,5 ha w pięknym miejscu, widok na Połoniny. Cena 452 tys. zł
*Charzykowy - Park Narodowy Bory Tucholski, działka nad jeziorem 64a. Cena 350 000 zł.


przeczytaj ogłoszenia. Która działka ma najniższą cenę za 1 m²?

4.
Pałac cesarski w Pekinie zbudowano na planie prostokąta o wymiarach
960m x 750m . Wyraż w hektarach powierzchnię zajmowaną przez ten pałac.

prosze o wszystkie obliczenia

z góry dzięki ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-24T11:04:41+01:00
Zad. 1 a)
36,60/2,4=15,25 PLN

Zad.1 b)
2,5*14,85=37 PLN

Zad.2
a)
Zawartosc paczki 1,08 m
1 plytka 0,15m*0,30m=0,045
ilosc plytek=n
n=1,08/0,045=24 szt
W kartonie jest 24 szt

b)
Zakup 1,8m2
zawartosc kartonu 1,08
1,8-1,08=0,72 m2



plytka =0,045
ilosc plytek=16
oprocz kartonu trzeba dobrac 16 plytek

zad.3
dzialka 12 a=12*10*10=1200
cena 131000 PLN
koszt 1m2=131000/1200=109,16 PLN

Dzialka 6,5ha=6,5*100*100=65000m2
cena 452000 PLN
koszt 1m2=452000/65000=6,95 PLN

Dzialka 64a=64*10*10=6400
cena 350000
koszt 1m2=350000/6400=54,68 PLN

Najtansza jest dzialka 6,5 ha

Zad.4

960*750=720000
1ha=100*100=10000
pow w ha=72000/10000=7,2 ha