×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Referat na temat :

Znaczenie genetyki .;)

* w kryminalistyce
* w medycynie
* w hodowli
* w życiu człowieka

Trzeba któreś z tych 3 wybrać .;)

Bede bardzo wdzieczna jesli ktoś napisze ... a nei z internetuy koppiuj wklej ;):P1

Odpowiedzi

2009-11-24T01:06:06+00:00
Znaczenie genetyki w kryminalistyce.

Genetyka jako nauka, z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Co chwilę możemy usłyszec w telewizji, czy tez radiu o kolejnych przełomach w tej dziedzinie. Pierwsze skojarzenie, które nasuwa się na myśl odnośnie naszego hasła jest medycyna i nauka. Jednakże genetyka jest wykorzystywana również w kryminalistyce. Oczywiście w Polsce nie mamy jeszcze aż takiego postępu, jak np. w Ameryce, ale wszystko zmierza w dobrą stronę.

Na świecie tyle włóczy się pedofilów, morderców i gwałcicieli. Gdyby nie genetyka to rzadko kiedy policja mogłaby dowieśc winy kryminaliście. Jako dosyc brutalny przykład obierzmy gwałciciela. Jeśli ofiara się zgłosi na czas, to lekarze są w stanie pobrac próbkę nasienia przestępcy, przez co mozna ustalic jego kod genetyczny. Ten z kolei jest jak nasz indywidualny numer, wiec bardzo latwo i szybko mozna go odnalezc.

Chciałabym zauważyc ze w tej sytuacji łatwiej jest się oprzec na przykladzie ameryki niz Polsce. Otóż, jak to możemy zobaczyc w przeróżnych serialach, Amerykanie mają bardzo rozwiniętą technologie w dziedzinie kryminalistyki. Dzięki temu, wystarczy że mają DNA sprawcy i wiedza kim on jest. W Polsce dziedzina ta jest jeszcze godna pożałowania niestety.

Podsumowując, genetyka w kryminalistyce odgrywa bardzo dużą rolę. Może nie tylko w życiu pawdziwym, ale rownież w filmie. Gdyby nie rozwoj genetyki, szerzące się patologie nie mogłyby byc powstrzymane.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci