Odpowiedzi

2009-11-23T21:42:53+01:00
Cukierki owocowe - 3 kg = 31,2
1 kg = 31,2 / 3 = 10,4
100% = 31,2 zł I / 4
20 % = 7,8 zł

cukierki czekoladowe - 2 kg = 31,2 + 7,8 = 39 zł
1 kg = 39,2 / 2 = 19,5

Odp. Kilogram cukierków czekoladowych kosztuje 19,5 zł.
7 4 7
2009-11-23T21:45:27+01:00
3*10,40=31,20
31,20*25/100=7,8
31,20+7,80=39zł
39zł:2= 19,50zł
4 4 4
2009-11-23T21:46:21+01:00
1kg owocowych - 10,40zł
3kg owocowych - 3*10,40=31,20zł
2kg czekoladowych - 31,20+31,20*25%=31,20+0,25*31,20=31,20+7,8=39zł
1kg czekoladowych - 39zł:2=19,5zł

Odp: 1kg czekoladowych kosztuje 19,5zł

Myślę że pomogłam. Inaczej się nie da tego zrobic
6 4 6