×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-24T14:51:17+00:00
Technika sprawia, że nowoczesne samochody stają się inteligentniejsze, bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska. Większość kierowców słyszała o ABS, jednak nie wszyscy są dobrze poinformowani o dostępnych dziś na rynku inteligentnych rozwiązaniach dla samochodów.
Co roku na europejskich drogach odnotowuje się ponad 1,3 mln wypadków, w których ginie ponad 40 tys. osób. Zaawansowane technologie mogą to zmienić. Wyposażenie samochodów w system eCall, automatycznie wybierający alarmowy numer i wzywający pomoc w razie wypadku, mogłoby pozwolić co roku uniknąć 2 500 ofiar wypadków i znacznie zmniejszyć liczbę rannych. Z kolei dzięki elektronicznemu systemowi stabilizacji, pomagającemu uniknąć poślizgu, można by zredukować liczbę wypadków o 15 proc.
W ramach inicjatywy „inteligentny samochód” Komisja współpracuje z przedstawicielami sektora samochodowego oraz naukowcami na rzecz promowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Podejmowane są działania mające przyspieszyć rozwój i powszechne stosowanie nowoczesnych rozwiązań ratujących życie i uświadomić kierowcom ich znaczenie oraz wspierające badania naukowe w zakresie praktycznych rozwiązań.
0 0 0
2009-11-24T14:54:22+00:00
Najmniejszwy pendrive na świcie :))
Firma Active Media Products (AMP) rozszerza swoją ofertę przenośnych pamięci typu flash, o nową serię tego typu urządzeń, opatrzonych wspólna nazwą Wink. Jak twierdzi producent, te miniaturowe "flaszki" wykorzystujące technologię COB (Chip-on-Board) i dostępne w pojemnościach 2, 4 , 8 i 16 GB, są najmniejszymi tego typu produktami na rynku.

Pendrive'y AMP Wink mają wymiary 30 x 12 x 2.5 mm i wyposażone zostały w interfejs USB2.0/1.1, dzięki któremu ich podłączenie do dowolnego komputera osobistego jest proste i nie wymaga instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania. Ich polimerowa obudowa zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich jak wilgoć, kurz czy upadki ze znacznych wysokości.
0 0 0
2009-11-24T16:50:13+00:00
Nowe technologie (High-tech) to potoczne, często używane w mediach określenie na zaawansowane rozwiązania techniczne i zastosowania najnowszych odkryć naukowych w praktyce:gdzie nowe oznacza, że nie były stosowane w ostatnim pięcioleciu.

Sprawą dyskusyjną jest nadużywanie tego terminu i jego znaczenie. W języku angielskim słowo technology ma znaczenie nie pokrywające się z polskim terminem technologia. Wskazane jest częstsze stosowanie terminu technika.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci