×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Jakie przeslanie dla wspolczesnych ma mit o dedalu i ikarze prosze o tresciwa wypowiedz bo to jest na ocene z gory dziekuje

2

Odpowiedzi

2009-11-24T16:36:12+00:00
Mit o Dedalu i Ikarze jest ciągle żywotny. Postępowanie tych dwojga ludzi skłania nas do rozważań na temat naszych zachowań. Nie od dziś wiadomo że młodzież nie słucha we wszystkich kwestiach swoich rodziców. Jest nawet powiedzenie: NA ZLOSC MAMIE ODMROZE SOBIE USZY. Oczywiście nie zawsze robimy to wbrew rodzicom czy też na zlosc im. Czesto nasze pragnienia, marzenia, przekonania sa silniejsze od rozsadku i rad innych. I chociaz wszystko wokol mowi zeby nie postepowac w dany sposob, to my i tak robimy to na co mamy ochy\ote... Wydaje mi sie ze czesto warto na spokojnie glebiej zastanowic sie nad podejmowanymi decyzjami, by nie poniesc pozniej za nie przykrych konsekwencji. Ikar zaplacil zamswoj upor najwyzsza cene- zycie. Czasem warto rozwazyc wszystkie ZA i PRZECIW i dopiero podjac decyzje!
0 0 0
2009-11-24T16:40:02+00:00
W przesłaniu chodzi o to, że tłumacząc mit o Ikarze na czas teraźniejszy wyrażą nam motyw wolności, ucieczki. Dlatego, że Ikar chciał być wolnym "niczym ptak" - i tak się stało w micie. Stworzył przyrząd latający na którym chciał "uciec" - "odlecieć" z labiryntu. Ale, że w tych czasach a raczej, że w ogóle technika nie była rozpowszechniona to jego plan mu się nie powiódł. jego wynalazek był zrobiony z piór najprawdopodobniej ptaka i wosku. gdy zbił się ku górze to słońce mu rozpuściło wosk i spadł ku górą, i rozbił się. -Jego ojciec z tego powodu bardzo mocno cierpiał.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci