Odpowiedzi

2009-11-27T10:10:38+01:00
75/100 / 27 = 100/75 * 27 = 36zł za kilogram
(125/1000 / 47,5zł) / 10 = (8/1 * 47,5zł) / 10 = 380zł / 10 = 38zł za kilogram

Bardziej opłaca się kupić opakowanie 0,75 kg za 27 zł.
2009-11-27T10:50:16+01:00
47,50zł : 1,25kg = 38 zł za 1kg
27zl : 0,75kg = 36 zł za kg
odp.: bardziej opłaca się kupić 0,75 kg za 27zł.




2009-11-27T10:55:54+01:00
Cena 1 opakowania za 1kg

27zł - 0,75kg

x - 1kg

27zł = 0,75x/ : 0,75

x= 36zł


Cena 2 opakowania za 1 kg

47,5zł - 1,25kg

x-1kg

1,25x-44,5/: 1,25

x- 38zł

Różnica ceny:
38-36=2zł

Opis:
x - Cena za 1 kg


Odp. Bardziej opłaca się kupić opakowanie pierwsze 0,75kg za 27zł bo zaoszczędzimy na tym zakupie 2zł.