Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-24T18:47:53+01:00
70dag-15 zl
100dag-xzl

x= (100*15) / 70
x=21,42


Kg cukierkow kosztuje 21,42 zl
1 5 1
2009-11-24T18:49:23+01:00
70% (z kilograma) - 15 zł
100% - x

(proporcje, na krzyz)

x=100*15/70
x=10*15/7
x=150/7
x=20,43zł

odp. 1kg kosztuje 20,43zł
1 5 1
2009-11-24T18:49:42+01:00
70 dag = 700g
1kg = 1000g

700g - 15 zł
1000g - X

700x=15000 /:700
x= 21,43zł
1 5 1