Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-05-20T15:20:33+02:00
X - ilość wafli po 4 zł (w kg)
y - ilość wafli po 6 zł (w kg)

4x + 6y = 110 (bo 20 kg * 5,5zł)
x + y = 20 => y = 20 - x

4x + 6 (20 - x) = 110
4x + 120 - 6x = 110
-2x = -10
x = 5 kg
y = 15 kg