Opowiadanie Ernesta Hemingwaya o starym rybaku jest odczytywane jako metafora ludzkiego losu.Jak w tym kontekście rozumiesz poniższe cytaty?Tak nie więcej jak 2 zdania.
1.,,[...]człowiek nie jest stworzony do klęski''
2.,,[...]może pokonac każdego, jeżeli dostatecznie się uprze[...]''
3.,,Głupio jest nie miec nadziei''
4.,,Jego wyborem było pozostac w głębokich, ciemnych wodach, daleko od wszelkich sideł, pułapek i podstępów.Moim wyborem było udac się tam po niego[...]''

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-24T19:39:19+01:00
1. Człowiek ma w swojej naturze to, że zawsze musi wygrać. Nawet jeżeli widzi, że może przegrać robi wszystko aby tego uniknąć.

2. Jeżeli się postawimy sami sobie, powiemy- dasz radę możemy wszystko. Niezależnie od tego co jest do zrobienia, jeżeli dostatecznie się uprzemy, zrobimy to co jest do zrobienia.

3. Nadzieja powinna być w każdym z nas. Nie można mieć nadziei, ponieważ bez niej nie dało by się żyć. Przecież jak często mamy nadzieję, że np. nie będzie sprawdzianu. Gdyby nie nadzieja ludzie szybciej by umierali, ponieważ nadzieja podtrzymuje ich na duchu.

4. Dla mnie znaczy to, że on wybrał życie samotnika. Wolał żyć sam, nie musząc martwić się o pieniądze, ponieważ łowił tylko żeby żyć. To że moim wyborem było wybrac się tam po niego znaczy, że chciałem mu pomóc. Pokazać jakie życie może być piękne, że nie musi być brutalne i trudne.

Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam :)
26 4 26