×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz co to jest program antywirusowy, podaj cztery przyklady takich programow i opisz program antywirusowy avast.

3

Odpowiedzi

  • Dju
  • Rozwiązujący
2009-11-24T19:03:50+00:00
Program antywirusowy ma na celu chronienie naszego komputera przed różnymi tzw ' szkodnikami ', np. koń trojański, robak itd. Programy antywirusowe blokują też ataki hackerów, np gdy ktoś z jakiegoś komputera próbuję nam się włamać, program AVAST wyświetla komunikat " Atak 82.100.210 zablokowany " gdzie "82.100.210" to IP komputera.

Przykładami programów antywirusowych są:
-Panda
-Kaspersky
-Avast
-AOL Active Virus

AVAST:
Każdy program antywirusowy z rodziny avast! to oprogramowanie antywirusowe oparte na bardzo wydajnym silniku avast. Oprogramowanie antywirusowe dostępne jest w różnych opcjach (również jako darmowy program antywirusowy) dostosowanych do poszczególnych zastosowań oraz systemów. W trosce o bezpieczeństwo komputerów znajdujących się w domach, AVAST wypuścił KOMPLETNIE DARMOWE OPROGRAMOWANIE dla użytkowników domowych.
20 4 20
2009-11-24T19:07:33+00:00
Program antywirusowy (antywirus) – program komputerowy, którego celem jest wykrywanie, zwalczanie i usuwanie wirusów komputerowych. Współcześnie najczęściej jest to pakiet programów chroniących komputer przed różnego typu zagrożeniami.
Avast

Avast Antivirus jest produktem czeskiej firmy ALWIL Software. Firma została założona w 1991 roku i od początku specjalizuje się w oprogramowaniu antywirusowym. Flagowym produktem firmy jest Avast Antivirus, a największymi rynkami zbytu są Czechy i Polska.

Największym hitem ze stajni Alwila jest pakiet Avast Home Edition, który jest zdecydowanie najciekawszą propozycją wśród darmowych dla użytku domowego antywirusów.
AVG

Marka AVG Anti-Virus to programy produkowane przez firmę Grisoft. Firma Gzostała założona w 1991 w Republice Czeskiej przez programistę Jana Gritzbacha,a w 1998 roku w Stanach Zjednoczonych utworzono Grisoft Inc. W 2006 roku firma przejeła jednego z liderów oprogramowania antyspyware - Ewido Networks.
Avira

Pochodząca z Tettnang w Niemczech - AVIRA jest firmą dostarczającą różnorakie systemy bezpieczeństwa. Jej produkty cieszą się ogromną popularnością głównie u naszych zachodnich sąsiadów
BitDefender
Firma Softwin powstała w 1990 r. jako firma w 100% rodzinna. Jej "BitDefender Professional", jest okrętem flagowym w ofercie. Znajduje się na trzecim miejscu ze wszystkich produktów tego typu na całym świecie. Taką opinię otrzymał od laboratorium ICSA dla Windowsa XP i pierwszym uhonorowanym za swoją innowacyjność przez przez Europejską Komisję i Akademię. Przekazana za 2003, Europejska Nagroda Społeczności Informatycznej dowodzi, że technologie BitDefendera są najlepszym antidotum na nowe, komputerowe zagrożenia.
8 4 8
2009-11-24T19:59:50+00:00
Program antywirusowy - jest to program wykrywający a następnie usuwający wirusy komputerowe które mogą mieć szkodliwy wpływ na pracę komputera. Programy często występują w postaci pakietów.

Jednymi z najpopularniejszych programów antywirusowych są:
-avast
-Kaspersky
-Panda
-McAfee

Avast jest programem skanującym komputer w poszukiwaniu wirusów, zabezpieczającym przed wtargnięciem wirusów do naszego komputera. Zapewnia bardzo dobrą ochronę dzięki częstym aktualizacjom bazy wirusów.
5 4 5
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci