Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-25T14:04:20+01:00
3.bez wody można przeżyć tylko kilka dni;W krajach uprzemysłowionych przemysł i energetyka zużywa wielkie ilości wody, np.:
- USA, do produkcji samochodu wykorzystuje się 38 tys. Litrów
- Kanada, 180 tys. litrów wody potrzebne jest do produkcji tony papieru gazetowego.
- Wielka Brytania, 76% całej zużytej tam wody pochłania przemysł
Wielkie ilości wody potrzebne są do produkcji energii. W elektrowniach wodnych spadający strumień porusza się turbinami generatorów zamieniających energię mechaniczną na elektroniczną. Przykładami państw, gdzie elektrownie dostarczają energię elektryczną są:
- Kanada, która dostarcza 66% dostarczanej energii
- Norwegia, w której 99% energii dostarczają właśnie elektrownie wodne; woda jest Jest przedmiotem konsumpcji, warunkiem higieny i rekreacji;Jest też podstawowym czynnikiem rozwoju gospodarki, rolnictwa i przemysłu, a nawet transportu. Nie sposób też przecenić funkcji ekologicznych wody, jest ona, bowiem niezbędnym czynnikiem procesów fizjologicznych oraz medium transportującym różnego rodzaju substancje - w tym także substancje pokarmowe dla roślin i zwierząt, a co za tym idzie i dla ludzi. Woda przenosi też wszelkie zanieczyszczenia, wymieniając je między różnymi ekosystemami.

-Biologiczne znaczenie wody sprowadza się do pięciu najważniejszych funkcji:
- jest podstawą płynów ustrojowych,
- reguluje temperaturę, ciśnienie atmosferyczne i pH,
- uczestniczy w przebiegu wielu procesów przemiany materii,
- utrzymuje odpowiednie wymiary i kształty komórek,
- stanowi środek transportu wewnątrzustrojowego oraz środowisko niezbędne do usuwania końcowych produktów metabolizmu i metabolitów szkodliwych.
Woda pełni w organizmie funkcję płynu umożliwiającego usuwanie końcowych produktów metabolizmu; substancji szkodliwych. Związki te są wydalane z moczem. Ponieważ ilość wydalanego moczu u dorosłego, zdrowego człowieka wynosi na dobę 600 do 2500 cm³a do tego dochodzi wydalanie wody oddechem i potem, woda musi być uzupełniana. Ze względu na to zdrowy człowiek powinien spożywać około 2 litry płynu dziennie w postaci pokarmu i napojów.

2009-11-25T14:30:11+01:00
1)Plusów wg mnie nie ma a minusy to zagrożenie kataklizmem,niezdrowe(zanieczysczone środowisko)
2)nie wiem
3)Bez wody nie ma życia.Woda słuzy do picia do mycia do uprawiania roli na terenach w okolicach wody itd