Odpowiedzi

2009-11-25T13:54:23+01:00
X - cena kiwi
1,5x - cena grapefruita

6x + 2 (1,5x) = 4,50 zł
6x + 3 x = 4,50 zł
9x = 4,50 zł |:9
x = 0,50 zł
1,5x = 1,5 * 0,50 = 0,75 zł
2009-11-25T14:08:11+01:00
G-grapefruity
k-kiwi

1,5k=g
2g+6k=4,50
Podstawiamy pod g wyrazenie 1,5k

2*1,5k+6k=4,50
3k+6k=4,50
9k=4,50
k=0,50

6*0,50=3zł
3-4,50=1,50
Wychodzi ze 2 grapefruity kosztowały 1.50
1,50/2=0,75

Odp.Jeden grapefruit kosztuje 0,75zł a kiwi 0,50zł.


Pozdrowionka ;)
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-25T16:44:31+01:00
X-koszt 1 kiwi
1.5x-koszt 1 grape fruita

2 * 1.5x + 6x = 4,5
3x + 6x = 4,5
9x = 4,5 /:9
x = 0,5 -koszt 1 kiwi
1,5x = 1,5 * 0,5 = 0,75 -koszt 1 grape fruita

Cena jednego owocu kiwi wynosi 0.5 zł, a cena jednego grape fruita 0,75 zł.
2 5 2