Odpowiedzi

2009-05-21T20:19:41+02:00
Tona węgla kosztuje 485zł
czyli 0,5 tony to 242,5zł
2 tony to 970
4 tony to 1940
8 ton to 3880
8,5 tony 4122,5

albo poprostu 8,5 * 485 = 4122,5

;]
2009-05-21T20:20:24+02:00
8,5 * 485 zł = 4122,5 zł - tyle zapłacił
2009-05-21T20:22:29+02:00
485zł * 8 + 485zł * 0,5 =
=3880zł + 242,5zł = 4122,5zł

Odpowiedź: Pan Janusz zapłacił 4122,5zł za 8.5 t węgla.