DO zrobienia sałatki trzeba 100 gramów łuskanych orzechów włoskich, 150 gramów sera pleśniowego, 125 gramów ananasa z puszki, 250 gramów kapusty pekińskiej oraz odrobiny oliwy, soli i pieprzu do smaku.Korzystając z podanych cen ustal, ile kosztują produkty na sałatkę.

Towar Opakowanie Cena (za opakowanie)
orzechy włoskie(łuskane) 200g 6,40zł
ser pleśniowy 15 dag 4,29zł
ananas (w plastrach) puszka(375g) 2,97zł
kapusta pekińska 1 kg 2,16zł

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-25T21:22:02+01:00
200g/100=2
6,40/2=3,20

15dag------150g
4,29

375/125=3
2,97/3=0,99 gr.
1 kg-------1000gramów
1000/250=4
2,16/4=0,54

3,2+4,29+0,99+0,54=9,02 zł