×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-25T21:13:44+00:00
Sieć pokarmowa, splot → łańcuchów pokarmowych, które łączą się, rozgałęziają i przecinają, spajając ekosystem w pewną całość; w s. p. zwierzę, które należy do poziomu troficznego konsumentów, może być reprezentantem różnych łańcuchów pokarmowych; znajomość s. p. daje orientację co do kierunku i nasilenia przepływu energii i obiegu materii w ekosystemie.

Łańcuch pokarmowy, łańcuch troficzny - szereg organizmów ustawionych w takiej kolejności, że każda poprzedzająca grupa (ogniwo) jest podstawą pożywienia następnej. Wiążą one ze sobą producentów, konsumentów i destruentów w poszczególnych biocenozach. Łańcuchy troficzne tworzą sieć zależności pokarmowych. Dzięki nim możliwy jest obieg materii i przepływ energii w ekosystemach.

POZIOM TROFICZNY
zespół organizmów zajmujący to samo miejsce w łańcuchu troficznym. Wyróżnia się trzy poziomy troficzne: producenci, konsumenci, reducenci. Wśród konsumentów występują roślinożercy i drapieżcy.20 3 20
2009-11-25T21:17:27+00:00
Sieć pokarmowa-w ekologii sieć zależności pokarmowych między organizmami jednego lub różnych gatunków, żyjących w jednym ekosystemie, mających podobne zwyczaje pokarmowe.

Łańcuch pokarmowy, łańcuch troficzny - szereg organizmów ustawionych w takiej kolejności, że każda poprzedzająca grupa (ogniwo) jest podstawą pożywienia następnej. Wiążą one ze sobą producentów, konsumentów i destruentów w poszczególnych biocenozach.

Poziom troficzny-zespół organizmów zajmujący to samo miejsce w łańcuchu troficznym. Wyróżnia się trzy poziomy troficzne: producenci, konsumenci, reducenci. Wśród konsumentów występują roślinożercy i drapieżcy.14 4 14
2009-11-25T21:18:14+00:00
1.to inaczej sieć troficzna.
2.szereg organizmów ustawionych w takiej kolejności, że każda poprzedzająca grupa (ogniwo) jest podstawą pożywienia następnej. Wiążą one ze sobą producentów, konsumentów i destruentów w poszczególnych biocenozach.
3.zespół organizmów zajmujący to samo miejsce w łańcuchu troficznym. Wyróżnia się trzy poziomy troficzne: producenci, konsumenci, reducenci. Wśród konsumentów występują roślinożercy i drapieżcy.
18 3 18
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci