Paczka wafelków firmy Andrut kosztuje 2,10 zł. W paczce jest 12 wafelków , ale w ramach akcji promocyjnej firma Andrut proponuje po tej samej cenie paczkę zawierającą 15 wafelków .O ile procent tańszy jest teraz każdy wafelek?
Prosze o szybka odpowiedz....; ///

2

Odpowiedzi

2009-11-26T17:11:32+01:00
2,10 / 12 wafelków = 0,175 zl za wafelek
2,10 / 15 wafelków = 0,14 zl za wafelek

0,175 = 100%
0,14 = x

0,14*100 / 0,175 = 80% pierwszej ceny to cena wafelka z paczki 15 wafelkow wiec 100% - 80% = 20%

wafelek jest tanszy o 20%
2009-11-26T17:12:19+01:00
2,10:12=0,175zł=17,5 gr
2,10:15=0,14zł=14 gr

17,5 gr - 100%
14 gr - x

x=14 * 100% : 17,5 = 80 %
100 - 80 = 20%