Odpowiedzi

2009-11-26T20:12:13+01:00
Ekranizacja filmowa, to filmowa forma pierwowzoru literackiego. Założeniem ekranizacji jest przedstawienie utworu, w formie filmu. Nie oznacza to jednak, że ekranizacja musi obejmować cały utwór. Reżyser tworząc ekranizację może użyć jakikolwiek wątek utworu, bądź też dowolnie skoncentrować się na którymś z aspektów.
Powstawanie ekranizacji jest na pewno bardzo pracochłonne i długotrwałe, jednak efekty są zazwyczaj więcej niż zadowalające. Większość dobrych książek doczekała się ekranizacji. Ale czy ekranizacje są potrzebne? Na pewno potrzebne są dla osób, które zwyczajnie są zbyt leniwe, żeby przeczytać książkę i wolą iść do kina. Dla osób, które zdobyły się na wysiłek przeczytania powieści, pójście do kina na ekranizację swojej ulubionej książki jest na pewno bardzo przyjemne.
Według mnie powstawanie ekranizacji filmowych jest potrzebne, chociażby po to, żeby można było pójść do kina i zażyć rozrywki. Poza tym dla większości autorów doczekanie się ekranizacji swojej powieści jest spełnieniem marzeń.