×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Znajdź w internecie ustawę, w której zapisano informacje , jak należy zachowywać się w stosunku do symboli narodowych. Przeanalizuj poszczególne wskazówki

i porozmawiaj o ich zasadności.
Potrzebne pilnie ! xd
1

Odpowiedzi

2009-11-27T12:51:09+00:00
Art. 14.

1. Podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu państwowego obowiązuje zachowanie powagi i spokoju. Osoby obecne podczas publicznego wykonywania lub odtwarzania hymnu stoją w postawie wyrażającej szacunek, a ponadto mężczyźni w ubraniach cywilnych - zdejmują nakrycia głowy, zaś osoby w umundurowaniu obejmującym nakrycie głowy, nie będące w zorganizowanej grupie - oddają honory przez salutowanie. Poczty sztandarowe podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu oddają honory przez pochylenie sztandaru.
2. Przepisy wydane na podstawie ustawy określają zachowanie się osób w umundurowaniu, występujących w zorganizowanej grupie.

Art. 15.

Godło i barwy Rzeczypospolitej Polskiej są umieszczane, a hymn Rzeczypospolitej Polskiej wykonywany lub odtwarzany w sposób zapewniający im należną cześć i szacunek.


Zachowanie co do hymnu państwowego:
1.Zachowanie powagi i spokoju.
2.W przypadku mężczyzn po cywilu-zdjęcia nakrycia głowy.
3.Osoby w umundurowaniu zawierające nakrycie głowy salutują.
4.Poczty sztandarowe oddają honory poprzez pochylenie sztandaru.

Uważam, że określenie zachowania co do symboli narodowych jest słuszne. Dzięki temu każdy może odpowiednio reagować na np. hymn państwowy (zdjęciem nakrycia głowy, staniem na baczność, okazaniem powagi) i zostanie to odebrane jako postępowanie patrioty, który pielęgnuje symbole narodowe i jest dumny ze swojej ojczyzny.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci