×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz długą mowę w obronie Kreona lub Antygony skierowaną do Tybetańczyków ( Sofokles "Antygona" ) - pilne na dzisiaj !!!

1

Odpowiedzi

2009-05-24T16:36:23+00:00
szanowni Tybetańczycy.

Pragnę przemówić do was w znanej wam wszystkim sprawie jako obrońca Antygony.
Oczywiście zarówno Kreon miał swoje racje i postępował w przeciwieństwie do Antygony zgodnie z prawem. Ta jednak miała prawo tak postąpić gdyż z bratem wiązały ją więzi miłości i rodziny. Poza tym zwykła ludzka moralność pozwalała a nawet kazała Antygonie uczcić śmierć brata chowając jego ciało jak nakazuje religia. Robią to co prawda bohaterka mojej wypowiedzi złamała panujące prawo ale postąpiła zgodnie z odwiecznym i najważniejszym prawem niebios. Robią to wykazała się olbrzymią wiarą oraz wspaniałą odwagą cywilną jakiej brak było wszystkim innym bo prezeciesz każdy powinien zgodnie z moralnością Religą i dla czystości sumienia postąpić tak jak ona. To co zrobiła ta młoda dziewczyna która gdyby nie jej czyn miała by przed sobą jeszcze całe życie świadczy o jej odwadze sile wieże i wielu innych wspaniałych cechach których nieraz ludziom starszym od niej brakuje. W dodatku pokazała ona że darzy miłością swojego brata szacunkiem bogów i uważa że należy uszanować śmierć niezależnie od tego jakie były jej przyczyny i czy ów nieżywy za życia stał po naszej czy po drugiej stronie. Nie można więc zaprzeczyć szlachetności tej dziewczyny.
Jak więc widzicie biorąc pod uwagę to czym kierowała się Antygona czyli miłość i wiarę, jej młody wiek oraz odwagę jaką wykazała można jej wybaczyć.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci