Odpowiedzi

2009-11-27T16:09:53+01:00
45dag=0,45kg

0,45kg-2,25zł
1kg-x mnożymy na krzyż:
2,25=0,45x
x=2,25/0,45
x=5
Kilogram pomidorów kosztuje 5 zł
2009-11-27T16:12:40+01:00
Dane:
1 zł. = 100groszy
2 25 zł.= 225 gr


45 dag- 225 gr
100dag-x

45x= 22500/:45
x=500gr = 5 zł.

Odp: 1 kilogram pomidorów kosztuje 5 zł.