×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

1. Czy twoim zdaniem demonstranci mają prawo blokować ulice miast, występując w obronie swoich praw? Czy władze miasta powinny zezwalać na demonstrancje?

Odpowiedź uzasadnij.

2. Jak wyjaśnisz sentencje prawa rzymskiego "Nie sądź, zanim nie wysłuchasz"? Czy ma ona zastosowanie wyłącznie w sądzie?

3. a) Jak nazywamy sytuację, w której nie są przestrzegane żadne zasady ani reguły? (trzecia litera A, wogóle liter 8)
b) Jak brzmi używana do dziś staropolska nazwa republiki? (pierwsza litera R, wogóle liter 14)
2

Odpowiedzi

2009-11-27T17:56:37+00:00
1.`Czy twoim zdaniem demonstranci mają prawo blokować ulice miast,występując w obronie swoich praw?`
No więc , moim zdaniem zależy jaki jest powód ich demonstracji. Bo jeśli jakiś błahy to nie wiem po co to robią. Ale jeśli poważniejszy jak np. równouprawnienie Lesbijek i Gejów - to tak. Bo jak wiemy, nasze Państwo nie jest bardzo tolerancyjne. I Oni w taki sposób walczą o swoje prawa - jakie im sie należą.

`Czy władze miasta powinny zezwalać na demonstracje?`
Hmm.. Gdyby nasze Państwo było by na tyle tolerancyjne to takie demonstracje by się nie zdarzały. Ale czy władze miasta pozwolą czy nie to i tak ludzie zrobią co chcą.

2. `Nie sądz zanim nie wysłuchasz` - wyjaśnię to w taki sposób że - ludzie nie powinni (ale i tak tak robią) sądzić innych gdy nie mają hmm dowodów. Bo cóż za sądzenie jest człowieka który nic nie powiedział o danym zdarzeniu. Moim zdaniem, nie ma ona wyłącznego zastosowania tylko w sądzie. Bo w życiu każdego człowieka też pełni funkcję.

Na pyt. 3 nie znam odpowiedzi a z internetu nie `zerżnę` ;)
3 4 3
2009-11-27T19:42:56+00:00
1. Moim zdaniem każdy powinien mieć takie prawo, ponieważ jeżeli jest to jakaś poważna sprawa to każdy powinien mieć szanse wyrażenia swojej opini na ten temat. Nawet jeżeli nie zgadza się z poglądem większości ludzi. Władze powinny zezwalaś na demonstracje tylko w ważnych sprawach.

2. "Nie sądź, zanim nie wysłuchasz" to znaczy, że nie powinno sądzic się kogoś jeżeli nie wiemy w jakiej sprawie do nas przychodzi. Gdy osądzi się kogoś przed rozważeniem sprawy jest to wyrok nie sprawiedliwy.

3 b) rzeczpospolita.
Na a nie znam odpowiedzi
4 4 4
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci