×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-27T17:40:40+00:00
Za to że :
Pan Tomasz jest z zawodu prawnikiem.
Jest człowiekiem bardzo spokojnym, opanowanym. Bardzo trudno wyprowadzić go z równowagi, raczej nie wdaje się w spory i kłótnie, jest życzliwy dla innych, nawet jeśli inni nie zawsze są życzliwi dla niego. Ma wielu przyjaciół i znajomych. W swoim mieszkaniu urządza przyjęcia i koncerty muzyczne. Jego hobby to sztuka. Pan Tomasz zna osobiście kilku znakomitych muzyków, którzy goszczą w jego domu. Ma w mieszkaniu także galerię obrazów, co może świadczyć o tym, że pan Tomasz jest estetą, uwielbia piękno.pan Tomasz jest bardzo dobrym człowiekiem. Świadczy o tym to, że postanowił poświęcić się i znosić fałszywe dźwięki katarynki tylko dlatego, że chwiał sprawić przyjemność i umilić życie niewidomej dziewczynce. Zaczął nawet płacić stróżowi, aby codziennie sprowadzał kataryniarzy, specjalnie dla dziewczynki.
0 0 0
2009-11-27T18:13:26+00:00
PAN TOMASZ-jest głównym bochaterem noweli,poznajemy pokrótce właściwie całą historie jego życia- młodzieńcze szaleństwa,ale też nadzwyczajną dbałość o życie zawodowe.Zrobił kariere,został adwokatem,mógł wieść spokojne, dostatnie życie.Zainteresował się sztuką,otaczał się pięknymi przedmiotami,ale nie ułożył sobie życia-tak długo szukał żony,że przegapił odpowieni moment.Mieszkał sam.
To osoba punktualna,systematyczna,precyzyjna.Pan Tadeusz lub porządek i ma swoje przyzwyczajenia.Usmiecha się do ludzi,jest życzliwy i pogodnie usposobiony do świata.Jednak z biegiem lat staje się coraz bardziej chłodny i obojętny,wiedzie spokojne,monotonne życie,nie krzywdząc jednak nikogo.Pan Tomasz ma jedno dziwactwo-nie znosi ulicznych katarynek,które uznaje za profanacje muzyki,sztuki. Płaci stróżom kamienicy,aby nie wpuszczali kataryniarzy na podwórko.I nigdy nie przypuszczał, że znienawidzona katzrynka odmieni jego życie , a przy okazji życie innym.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci