Odpowiedzi

2009-11-27T18:58:11+01:00
Patriotyzm jest szkołą-że do niej chodzę,uczę się historii o tym jakie były czasy,przeszłość Polski.Czym jest wolność dla moich bliskich.Szacunek do ;Godła i Flagi;-Mam szacunek dla miejsc przeznaczonych ,pamięci za poległych za nas i dla nas.Patriotyzm
w moim życiu jest nauką,szacunkiem dla tradycji,dla orła.Chodząc do szkoły mam na uwadze przyszłość mojej Ojczyzny,że kiedyś my zajmiemy miejsce naszych przodków,od nas zależy przetrwanie i od każdego obywatel zależy jakie będzie ; JUTRO;Bo Patriotyzm to my sami.

Patriota to ktoś, kto kocha swoją ojczyznę i jest gotowy się dla niej poświęcić. Bez względu na wszystko zrobi to co będzie dla niej najlepsze. Świadczy o tym fakt, że nawet ludzie wyjeżdżający za granicę z celu podjęcia pracy, wrócą tu z tęsknoty za nią. Każde społeczeństwo reprezentuje inne tradycje. Bez względu na położenie geograficzne, w każdym kraju można spotkać przejawy utożsamiania się społeczeństwa do tradycji oraz mentalności kraju, którego jest się mieszkańcem. Dla większości osób reprezentowanie własnego kraju, swojej małej lub dużej ojczyzny jest zaszczytem. Jednym ze sposobów pokazania, że jest się patriotą to praca na rzecz wspólnego dobra, nawet jeśli trzeba coś poświęcić.Wystarczy postawa patriotyczna własna kraina, naród, państwo i religia będą najwyższą wartością w życiu człowieka. Myślę, że bycie patriotą jest trudne. Gdy wymaga tego sytuacja, należy poświęcić własne dobro dla celów wyższych, a nie każdy to potrafi. Patriotę wyróżnia to, że kocha swój kraj a potrafi poświęcić dla nich siebie.
72 3 72
2009-11-27T18:59:29+01:00
Patriotyzm to nie jest wywieszanie polskiej flagi (w święta, bo w dni powszednie nie wolno). Dla mnie patriotyzm to przede wszystkim pomoc drugiemu Polakowi, przestrzeganie polskich praw i zakazów. Szanowanie polskich służb, płacenie podatków. To także szacunek do Polski, do moim przodków. Patriotyzm to brak zawahania, brak strachu w mówieniu "Tak, jestem Polakiem".
65 3 65