Odpowiedzi

2009-11-27T20:43:59+01:00
0,5 litra - 2,50 zł
100%=50
40%=x
100x=40x50
100x=2000
x=20
0,20 litra - 1,80 zł
2 dwie butelki
0,40 litra - 3,60 zł
0,50- 2,50 zł

opłaca się kupić wodę za 2,50 zł
2 5 2
2009-11-27T20:44:36+01:00
1,5- (0,4*1,5) = 0,9

0,9 litra - 1,80
90 litrów - 18zł
litr - 0,2 zł

1,5 litra - 2,50
15 litrów - 25zł
1 litr - 1,66 zł

Odpowiedz:Bardziej opłaca sie kupic wode w półtoralitrowym pojemniku

2 1 2
2009-11-27T20:49:41+01:00
Proporcje
0,5=100%
x = 40%
x*100%=0,5*40%
x=20/100
x=1/4
x=0,2
100%-x=60%→0,5-0,2=0,3
0,3l =1,80zł
0,1l=ok 0,63zl

0,5l=2,5zł
o,1l=0,5zł

Odp.Bardziej opłaca sie kupić 0,5 l butelkę wody
To u gory jest źle policzył 40% zamiast 60%(podane jest ze o 40% mniejsza)


2 3 2