×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-27T21:42:39+00:00
Nawiązując do tematu jedną z głównych postaci powieści pt. „Siłaczka” jest Stanisława Bozowska. Bohaterka pełna zapału oraz sensu życia. Młoda realistka odważna, uparta i konsekwentna realizuje swoje plany związane z nauczaniem. Kobieta młoda z wykształceniem naukowym. Poświęciła swoje życie do nauczania najuboższych.
Pragnę zwrócić uwagę na to iż starała się wskazać ubogim ludziom wartości nauczania korzystania ze swoich praw i przekazać podstawowe wykształcenie. Wielki zapał wkładany w swoją działalność ambitna młoda osoba była najczęściej niewspółmierna z efektami, które osiągała, gdyż te okazywały się niezbyt imponujące. Nie daje się pokonać trudnościom i przeciwieństwom losu.
Trzeba także pamiętać o jej zapale który właziła w tworzenie książki „ Fizyka dla ludu”. Książka który miał na celu objaśnienie chłopom rzeczywistości, która ich otaczała oraz pomoc w zrozumieniu złożoności tego świata.. Stanisława pragnęła pomóc każdej niewielkiej mieścinie w ułożeniu sobie czystego i zadbanego życia. Tuż po zakończeniu pisania książki, drobnej postury kobieta zachorowała na tyfus. Choroba niszczyła jej organizm, słabła bardzo szybko.
Myślę, że życie Stanisławy Bozowskiej było wielkim sukcesem pomimo jej śmierci za młodu. Starała się robić wszystko co w jej mocy aby pomóc ubogim ludom. Pragnęła zrealizować swoje ideały. Walka ze słabościami była nie równa śmierć pokonała ją lecz nie uczynki tej młodej i wytrwałej kobiety. Żyła wśród społeczności konserwatywnej i zacofanej.
W dzisiejszym świecie również niewielu jest takich ideowców jak Stanisława Bozowska, którzy potrafią się wybić ponad przeciętność którą ukazała młoda nauczycielka.
2 2 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci