1. Co jest istotą nawrócenia ?
2. Na czym polega prawdziwe nawrócenie ?
3. Dlaczego należy przystępować do sakramentu pojednania ?
4. Jakie zadania Pan Bóg postawił przed Sofoniaszem i Jonaszem ?
5. Dlaczego Maryja jest dla Kościoła najdoskonalszym wzorem wierności i współpracy z Bogiem ?
6. Do czego jesteśmy wezwani jako chrześcijanie?

Do poniedziałku ;DD z góry dziękuje ;*

3

Odpowiedzi

2009-11-28T14:36:15+01:00
2Prawdziwe nawrócenie polega na tym ze człowiek zaczyna znuw wierzyc w boga..w to że Bug istnieje, zacyna modlic sie ,głosc wiare w Boga
3poniewaz tam jednamy sie z Bogiem wyznajemy mu poprzez kapłana swoje grzechy i przewinienia .po przystapieniu do tego saktametu mzemy przystapic z czystym sercem do komuni .
6 Jako chrzescijaniejestesmy wzywani do tego aby meznie bronic swojej wiary,według niej rzyc, pomagac innym ludziom dobrymi uczynkami.
5 3 5
2009-11-28T15:05:20+01:00
1. Istota nawrócenia jest przyjęcie Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, uznanie Go jako Boga, przyjęcie i zgoda na Jego paln wobec naszego zycia
2. patrz pkt. 1
3. aby mieć czyste serce, móc przyjmować Najświętszy Sakrament, powrócić do Boga
4.
5. ponieważ na pytanie Archanioła Gabriela odpowiedziała "Oto ja służebnica Pańska niech mi się stanie wg słowa Twego" jest to zgoda na plan Boży bez względu na to co się stanie (w tamtych czasach być w stanie błogosławionym i nie być mężatką to hańba, a więc widać tu bezgraniczne zaufanie Maryji do Boga bez względu na to jakie będą ziemskie konsekwencje jej decyzji, bo Ona wierzy że mimo wszystko Bóg Jej pomoże, ufa mu bezgranicznie) Jest najdoskonalszym wzorem wierności ponieważ jak wiemy była wierna do końca, gdy jej jedyny Syn umierał na Krzyżu ona nadal była wierna Bogu nie odwróciła się tylko nadal bezgranicznie ufała, najdoskonalszym wzorem współpracy jest to, że zgodziła się na plan Boży wobec niej (bycie Matka Zbawiciela)
6. Do dawania żywego świadectwa o Jezusie Chrystusie.
3 4 3
2009-11-28T18:56:05+01:00
1. Istotą nawrócenia jest nasze serce i życie.
2. Prawdziwe nawrócenie polega na tym np: że nawrócony człowiek staję się gorliwszy niż przed "zwątpieniem".
3. Należy przystępować do sakramentu, ponieważ powoduje sakramentalną obecność.
4.
5. Najświętsza Maryja Panna przez swoją absolutną wierność Bogu i gotowość na działanie w, a szczególnie dla kapłanów, najdoskonalszym wzorem przyjęcia swego powołania i jak mówił, ma ono swój początek w Kościele jerozolimskim. Pana Boga, ale nie dokonują się jednak bez naszego udziału i naszej współpracy.
6. My jesteśmy wzywani do budowy Królestwa Ojca.
4 4 4