×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-28T15:04:16+00:00
Akcja pod Arsenałem" to film, którego reżyserem był Jan Łomnicki. Aktorzy zatrudnieni przy tej produkcji, to między innymi: Ryszard Gajowski, Jan Englert, Tadeusz Łomnicki i Damian Damięcki. Film został nakręcony w 1977 roku i jest oparty na fragmencie książki "Kamienie na Szaniec".

Film nie odzwierciedla w pełni fragmentu lektury, na którym został oparty, ale ta produkcja także doskonale opowiada o tym, co działo się tamtego dnia w Warszawie, dlatego jest świetną lekcją historii dla każdego - przede wszystkim młodego - człowieka. Film już od początku trzyma widzów w napięciu - nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się za chwilę wydarzy.`
0 0 0
2009-11-28T15:15:27+00:00
Na lekcji języka polskiego obejrzeliśmy ostatnio film pt. "Akcja pod Arsenalem" w reżyserii Jana Łomnickiego. Scenariusz filmu został oparty na książce Aleksandra Kamińskiego pt. :Kamienie na szaniec". Akcja filmu toczy się w roku 1943. Fabuła filmu opiera się na próbie odbicia Rudego. W rolach głównych obsadzono Cezarego Morawskiego, Mirosława Konarskiego i Magdalenę Wołłejko. Muzykę do obrazy skomponował Piotr Hertel.
Mimo to, że film ma już swoje lata to i tak uważam go za bardzo ciekawego. Akcja utworu dzieje się tak interesująco, żę zapiera dech w piersiach. Efekty dźwiękowe są bardzo dobrze dopracowane. Te wszystkiego odgłosy strzałów i jadących samochodów są wręcz wspaniałe. Najbardziej podobał mi się główny watek, czyli odbicie rudego z rąk okupantów. Ukazuje on wtedy obraz dobrze zagranych ról aktorów. Moim zdaniem ten film naprawdę warto obejrzeć. Polecam go wszystkim.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci