Na podstawie 4 wybranych fragmentów biblijnych przedstaw relacje miedzy bogiem a człowiekiem

Prosze o niekopiowanie długich tekstow z neta tylko o rzeczowa odpowiedz(konkretnie). Ma to byc na 2 kartki zeszytu. Bardzo was prosze o pomoc. Pozdrawiam :)

1

Odpowiedzi

2009-11-28T17:56:18+01:00
Pierwszym przykladem może być Noe, ktorego Bóg ostrzegl przed potopem. Dzieki temu nowe wraz ze zwierzętami przezyli potop. Kolejnym przykładem może bym Abraham, który udowodnil Bogu, że jest dla niego najważniejszy. Oddałby nawet dla niego swojego rodzonego syna. Myslę jednak, że Adam z Ewa nie nalezeli do ludzi, ktorzy mieli dobra relacje z Bogiem gdyż nie posłuchali jego tylko poszli za głosem diabła. Za to Bog ich skarał a za razem nas wszytskich żyjących do dzisiaj na śmierc. Jest to tz. Grzech pierworodny. Bóg był łaskawy także dla Rebeki, której zamiast jednego syna dał 2: Ezawa i Jakuba. Było to dla niej bardzo dużym szczesciem. Jednakże nie dal dla nich obojgu jednakowej dobroci do rodziców. Ezaw był dobrym i uczciwym dzieckiem, natomiast Jakub kłamał swoich rodziców a w szczególności ojca, czyli Izaaka, ktory był niewidomy.
Na podstawie tych fargmentów mozemy stwierdzić iż relacje ludzi z Bogiem były bardzo rózne i według mnie jest tak do dzisiaj.Myśle, że pomogłam. ;) jesli jest za mało to rozbuduj bardziej tresć danej myśli ;)
1 5 1