Odpowiedzi

2009-11-28T18:08:02+01:00
Staś Tarkowski to chłopiec, który jest godny miana bohatera. Swoją tezę postaram sie udowodnić na postawie opisu jego cech charakteru, zachowań w trudnych sytuacjach.
Staś pochodził z Polski. Jego ojciec był inżynierem. Miał 14 lat. Przyjaźnij sie z córką przyjaciela swojego ojca - małą angielką Nel Ravlinson.
Chłopiec wyróżniał sie wśród swych rówieśników, posiadał wiele umiejętności, a\natura obdarzyła go wybitnymi zdolnościami. Doskonale radził sobie se strzelbą, Cieszył sie sławą jednego z najlepszych pływaków w Port Saidzie. Łatwo przyswajał wszelkie nowe wiadmości. Nauka nie sprawiała mu problemu. Biegle władał 4 językami : polskim, angielskim, francuskim i arabskim.
Swym postępowniem budzi nasz podziw. Przyjaźnie odnsił się do wszystkich ludzi bez względu na rasę czy pochodzenie. Jako dowód jego bohaterstwa mozemy uznać wyzwolenie Kalego Meę z rąk prześladowców. Cechowała go również troskliwość i opiekuńczosć. Przez całą drogę opiekował sie Nel. Był dla niej dobry i życzliwy. Kochał ją jak siostrę. Często odmawiał sobie jedzienia na recz małej dziewczynki. Doskonale znosił trudny podróży, nigdy sie nie skarżył, w obronie swojej i swoich przyjaciół był gotowy nawet zabić swoich prześladowców.
Staś z pewością był bohaterem, zasługuje on na nasz podziw. Moze być z powiedzeniem wzorem i przykładem dla jego rówieśników. słusznie o nim powiedział kapitan Glen : " Takiego chłopca nie widziałem - chłopiec bohater"
1 1 1