Napisz list do św. Mikołaja na 1 strone A4
Poziom 5 klasy...***
Z tłumaczeniem ,ale ma to być taki śmieszny list typu
,siema św mikołaj! Widziałam jak rok temu ledwo mieściłeś się w kominie.. Poczekaj jeszcze rok to zrobie nowy komin- większy albo zacznij się odchudzać; d...itp..
Z TŁUMACZENIEM :***

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-28T20:42:49+01:00
Elo Św Mikołaju
Zapewne otrzymałeś już list od Michała i zapewne zapomniał napisać co by chciał otrzymać. Tak więc piszę za niego. Mógłbyś przynieść mu deskę do krojenia, którą zapomniał zabrać. O prezencie dla mnie pogadamy, kiedy stan Twojego budżetu będzie na poziomie średniej wielkości państewka.
Aha !Jeżeli masz jakąś nową, ciekawą książkę, której jeszcze nie zamówiłam, to możesz mi przesłać. Znasz adres.
W tym roku możesz mi jeszcze przynieść piersiówkę, albo lepiej dwie...
Kiedy pisałam do Ciebie ostatnim razem, prosiłam Cię o rodzeństwo. W tym roku możesz je zabrać, a mi dać kosmetyki.

Elo Św Mikołaj probably you already received a letter from Michał and probably he forgot to write what would want to receive. This way so I am writing for him. You could bring him a cutting board which he forgot to take. About the present for me we will have a word, when the state of your budget is on the level of the small state of average size. Uh-huh! if you have some new, interesting book, for which not yet I ordered, you can send me. You know the address. This year you can still bring me the flat bottle, or better two... When I wrote to you last time, I asked you for siblings. This year you can take them, and give me cosmetics.
------------

Wredny Święty Mikołaju
Rok temu wyraźnie Ci napisałem, żebyś nie przychodził i nie przynosił mi żadnych prezentów.
W tym roku ostrzegam – jak tylko się pojawisz, zarygluję drzwi, napalę w kominku i odłączę kibel! I w żadnym wypadku nie chcę Lacrimosy – mają strasznie dołującą muzykę, a takiej nie cierpię.
---
Beastly St Nicolas a year ago for you I wrote clearly so that you didn't come and he brought me no presents. This year I am warning – as soon as you appear, I will bolt the door, I will light the fire and I will detach the bog! And in no case I don't wish Lacrimosy – have the music terribly getting down, and so I am not suffering


pozdrawiam .^^
2009-11-28T21:13:53+01:00
Hello my Santa Claus!!!

I'm writing to you, because I want this Playstation, that you promised to give me 1 year ago... Well, I found only a birch under my Christmas tree, so I have to make sure, that you won't do it again. By the way, next time you'll try to break into my house, do it trough the doors. It will be easier and cheaper for me. Last time, I had to fix my chimney, because It was totally crushed by your fatty backside. I don't mind if you don't want to do it quiet , but my father really don't like strangers who wears a red coat, a stupid cap with a pompom and saying 'ho,ho,ho" at loud. When you get in, don't touch anything, especially that bars of chocolate on the table. You're already very fluffy, so you shouldn't eat anymore of these. Put the Christmas gifts, under the Christmas tree and just go. I'll leave you some leads in case, that you get lost. Watch out for my dog, it likes to bite unknown people. Well, that's all I think. Don't forget this clues, and don't forget my Christmas presents. Bye!!!

Your kind
(XYZ)

Cześć święty Mikołaju!!!

Piszę do Ciebie, ponieważ chcę tego Playstation, którego obiecałeś mi dać rok temu. Coż, znalazłem tylko rózgę pod choinką, więc muszę się upewnić, że nie podłożysz mi tego drugi raz. Tak przy okazji, następnym razem, jak będziesz chciał wejść do mojego domu, to zrób to przez drzwi. Będzie łatwiej i taniej dla mnie. Ostatnim razem musiałem naprawiać komin, ponieważ został totalnie zniszczony przez twoje przygrube siedzenie. Nie mam nic przeciwko temu, jeśli nie chcesz wchodzić po cichu, ale mój ojciec naprawde nie lubi nieznajomych ubranych w czerwony płaszcz i przygłupią czapkę z pomponem, krzyczącym ho ho ho na cały głos. Gdy już wejdziesz do środka nie dotykaj niczego, a już na pewno nie tych tabliczek czekolady leżących na stole. Jesteś już wystarczająco puszysty, więc nie powinieneś się nimi zajadać. Połóż prezenty pod choinką i po prsotu wyjdź. Zostawiłem Ci drogowskazy na wypadek jakbyś się zgubił. Uważaj na mojego psa on lubi gryźć nieznanych ludzi. Coż myślę, że to wszystko. Nie zapomnij tych wskazówek i nie zapomnij o moich prezentach. Cześć!!!

Twój grzeczny

(xyz)
4 5 4