Odpowiedzi

2009-11-28T21:55:22+01:00
Za wolnością często idzie w parze dokonywanie niewłaściwych wyborów. Takich jak:
- wpadanie w nałogi (takich jak papierosy, alkohol lub narkotyki według prawa po ukończeniu 18 roku życia jesteśmy już pełnoletni i możemy zdobyć te towary o wiele łatwiej jednak niektórzy nie umieją korzystać z rozsądkiem a konsekwencje z tego mogą wyniknąć poważne)
-odejście od rodziny ( gdy niektórym znudzi się dotychczasowe życie wybierają wolność raniąc przy tym bliskich i samych siebie)
-trafianie do zakładów karnych (ludzie w swojej wolności potrafią bardo ranić bliźnich wpędzając samych siebie w poważne kłopoty)
Człowiekowi w wolności możemy pomóc wiara oraz osoby pomagające w trudnych chwilach życiowych by nie schodzić na złą ścieżkę i dokonywać dobrych wyborów.
2009-11-28T23:18:09+01:00
Wolność,to słowo zawsze kojarzy się dobrze ale gdy źle gospodarujemy naszą wolnością,to zaniedbanie może przynieść okropne skutki.
Jak sami wiemy świat jest pełen zasad,które gdy złamiemy będą przynosić konsekwencje gdyż przysłowie "Zasady są po to aby je łamać" jest błędne.Przykładów na źle zagospodarowaną wolność jest wiele choćby każdy człowiek będący w więzieniu pokazuje nam skutki przestępstw i pobyt w zakładzie karnym jest właśnie konsekwencją złych wyborów dokonanych w życiu.
Gdy rodzic zaniedbuje dziecko lub poświęca mu zbyt mało uwagi dostaje ono coraz to gorsze oceny w szkole,źle się zachowuje lub nawet wplącze się w złe towarzystwo i co za tym idzie,może również dokonać złych wyborów których będzie żałować do końca życia.
Tak więc wolność,tylko ta dobrze zagospodarowana jest dobra.
W odpowiedzi na drugie pytanie warto zaznaczyć iż młody człowiek wyobraża sobie dorosłość jako właśnie okres w którym będzie naprawdę wolny.To błędna sugestia gdyż ludzie dorośli mają jeszcze więcej na głowie i wcale nie są wolni bo jak wiemy mają pracę,muszą dbać o rodzinę i na głowie mają całą masę innych problemów.
Więc cóż można więcej powiedzieć,człowiek tak naprawdę nigdy nie jest całkowicie wolny ale,gdy jest dobry o wiele łatwiej mu się żyje.
2009-11-29T00:28:42+01:00
Niewłaściwy przypadek korzystania z wolności to popełnianie przestępstw w konsekwencji jest to więzienie.Człowiekowi może pomóc radość ze życia