Odpowiedzi

2009-11-29T12:16:05+01:00
Pewnego dnia czwórka bohaterów lektury czyli ciamcia, zasepa, pedziei słaby chcięli wypróbowac pierwszy raz wielki bluff. Wytłumaczył im go sam szekspir poprzedniego dnia. Uczniowie , chcąc skorzystać z okazji postanowili czekac za rogiem szkoły na nadchodzącego w oddali alcybiadesa .Ujrzawszy go, pobieglido niego i , chcac podlizać sie , pospieszyli z pomaca profesorowi . Zasepa wziął teczke , słaby gazete , a ciamcia i pedzel wzieli go pod reke. Nauczyciel historii tak naprawde to nie wiedział co sie dzieje . Chciał odebrac od nich swoja wlasnosc , lecz oni stwierdzili , ze odprowadza go i poniosa jego rzeczy . W dzwiach do szkoły, przygladajac im sie , stał pan Żwaczek . Kazał im puśćić pana Misiaka . Alcybiades wziął od nich swoje rzeczy , a chłopcy z 8a poszli na lekcję . Uczniowie , chcac sprawdzic wielki bluff , pomogli tylko z tego wzgledu profesoriwi . Uwazli oni, ze pan Żwaczek ani Alcybiades niczego sie nie dowiedzą , i nie wykryja uczniowskich sposobów na gogów.
41 3 41
fajne ale dużo błędów
jaki jest tytuł tego opowiadania ?
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T12:25:36+01:00
Autorem książki "Sposób na Alcubiadesa " jest Edmund Niziurski.
Powieść ta opowiada o przygodach czterech bohaterów : Ciamciary, Słabego, Pędzla i Zasępy . Przyjaciele co chwile wymyslali różne smieszne historie , związane ze szkołą i nauczycielami. Przedstawię jedna z ich wesołych przygód.
Przyjaciele chcieli koniecznie znać sposób , by się rzadko uczyć, a przecgodzić z klasy do klasy. Próbowali przekupić kolegów, starszych aby powiedzieli im ten sposób ale nie udawała im sie . Postanowili dogadać sie z przyjacielem Lepkim - "Szekspirem" który w tej chwili miał próbe spektaklu pt."przebudzenie Afryki". Na salę wpuszczono ich tylko ze wzgledu ,że są przebrani . Straznicy wzieli ich za statystów. Przebranie jednak nie spodobało się Szekspirowi. Nakazał się im rozebrać, wymalować całe ciało na czarno i włozyc odpowiedni kostium.Chłopcy próbowali Szekspirowi że przyszli do niego w innej sprawie. Kolega Lepki , nie słuchająć ich rozpocząłpróbę. Szekspir byl zły i wściekły że nowi aktorzy nie umieją ról . Kazał bardziej sie wczuwać to co mówią . Po szkonczonej próbie przyjaciele wyniesli związanego sznurami Szekspira do przyszkolnego ogrodu. Wystraszony Szekspir krzyczałi wzywał pomocy. Zasępa zakneblował mu usta i stwierdził że będą go torturować do chwili, kiedy ten wyjawi sposób na "goga". Próbowano go łaskotać źdźbłem trawy , ale bez skutku. Nagle więznia przechodziły dziwne dreszcze . Zaczął się straszliwie wiercić. Po chwili to samo działo sie z Zasępą, Słabym, i Pędzlem. Okazało sie że to były mrówki. Wszyscy z wyjątkiem Ciamciary zaczęli sie otrzepywać. Z krzykiem uciekli do wędzarni . Pani Więckowska karmiła w tym czasie drób. Widząc nagie czarne postacie, wezwała dyrektora i pana Żwaczka. Skierowała ich do wędzarni- tłumacząć im , że widziała czterech małych Murzynków. Żwaczek domyślił się , że to Słaby, Ciamciara. Pędzel i Zasępa ponieważ nie było ich na lekcki jezyka polskiego. Szekspir ratując sytuacje chłopców oznajmiłże są oni aktorami w jego sztuce. Potrzebowali ich na próbę . Dyrektor nie był zachwycony , zabronił im sie tak malować. Szekspir zaś postanowił,ze zemsci sie w inny sposób na młodszych kolegach za to mrowisko.
Wydarzenie to bardzo mi sie podobało . Zawiera ono śmieszne zjawiska . Ta historia jest jedną z najlepsech przygód tych chłopców.Ps . mogą być drobne błedy bo staralam sie to szybko pisać
pzdr
40 3 40