×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Pytanie jest następujące: Czym różni się usłonecznienie od nasłonecznienia ?

proszę o dobrą odpowiedź
:)
3

Odpowiedzi

2009-11-29T09:55:03+00:00
Usłonecznienie – czas podany w godzinach, podczas którego na określone miejsce na powierzchni Ziemi padają bezpośrednio promienie słoneczne.

Nasłonecznienie – oddziaływanie promieniowania słonecznego zarówno na Ziemię jako całość, jak również na poszczególne elementy powłoki ziemskiej: atmosferę, litosferę, hydrosferę itp., a także pojedyncze elementy środowiska, np. blok skalny (w tym przypadku stanowi jeden z czynników wietrzenia fizycznego).
3 2 3
2009-11-29T09:56:19+00:00
Usłonecznienie, czas, w którym dany teren jest oświetlany bezpośredno promieniami Słońca. Usłonecznienie mierzy się w godzinach. W analizach klimatycznych podaje się sumę godzin, np. w miesiącu, roku, kiedy na danym obszarze świeciło Słońce. Do pomiaru usłonecznienia używa się heliografu.

nasłonecznienie – oddziaływanie promieniowania słonecznego zarówno na Ziemię jako całość, jak również na poszczególne elementy powłoki ziemskiej: atmosferę, litosferę, hydrosferę itp., a także pojedyncze elementy środowiska, np. blok skalny (w tym przypadku stanowi jeden z czynników wietrzenia fizycznego) i in.

Również wielkość fizyczna – stosunek energii promieniowania słonecznego, podającego w określonej jednostce czasu na daną powierzchnię do wielkości tej powierzchni. Jednostka (układ SI):

2 1 2
2009-11-29T09:57:28+00:00
Usłonecznienie czas podany w godzinach , podczas którego na okreslone miejsce na powierzchni Ziemii padaja bezpośrednio promienie słoneczne.
nasłonecznienie oddziaływanie promieniowania słonecznego zarówno na Ziemię jako całość , jak również na poszczególne powłoki ziemi
1 1 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci