Zad.1
Wieczorem janek włączył telewizor. obejrzal program muzyczny, który zaczoł się o 17:55, a zkończył o 18:40 oraz film, którego projekcja rozpoczela się o 18:45 i trwala 103 minuty
a)ile trwal program muzyczny?
b)o której godzinie skończył się film?
c)ile czasu tego wieczoru spędzil janek przed telewizorem?
zad.2
Trzeba przewieźc 21,5 tony węgla do składu. Do dyspozycji są samochody duże, na które można załadować 3,5 t towaru lub małe, mogące przewieźć 650 kg towaru.
a)ile kursów musiałyby wykonać duże samochody
b)ile kursów musiałyby wykonać male samochody
c)jeden kurs dużego samochodu kosztuje 2,80 zl za kilometr. w czasie jednego kursu samochody maja do pokonania 170 km. Jaki będzie koszt przewozu węgla malymi samochodami, a jaki dużymi samochodami?
d)Jak trzeba zorganizować przewóz, aby jego koszt był najniższy?
zad.3
Jeden kafelek o wymiarach 20cm x 20cm kostuje 0,80 zł. ile kosztują kafelki
potrzebne do pokrycia podłogi o wymiarach 4m x 3m?

prosze z obliczeniami

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T12:04:07+01:00
Zad1

a)45min
b)20:28
c) 45min + 103 min=148min(chyba że te 5min tez oglądał to 153min)


zad2

a)21,5/3,5=6,1 czyli 7 kursów
b)33,07 czyli 34kursy
c)duzymi 3332 zł,,, w malych niema ile za kilometr
d)niemożna bo niepodane

zad3

4x3=12m²

0,2x0,2=0,04m²

12/0,04=300

300*0,8=240zł

kosztują 240zł


sorka ale na koniec przeczytałem ze z obliczeniami chesz a niechce mi sie juz poprawiać
2009-11-29T12:20:33+01:00
Zadanie 1.
a) Program muzyczny trwał 45 minut.
18:40 - 17:55 = 45 minut.
b) Film skończył się o 20:28.
18:45 + 103 minuty (1godz i 43 minuty) = 20:28
c) Janek spędził przed telewizorem 2 godziny i 33 minuty.
103 minuty + 45 minut + 5 minut = 153 minut = 2 godziny 33 min.
Zadanie 2.
a) Samochody duże musiałyby wykonać 7 kursów.
21,5 tony : 3,5 tony = 6,(142857)
b) Samochody małe musiałyby wykonać 34 kursów.
21,5 tony = 21 500 kg.
21 500 kg : 650 kg = 33,(076923)
c) - Koszt przewozu węgla dużymi samochodami będzie wynosił 3332 zł.
170 km x 2,80 zł = 476 zł
476zł x 7kursów = 3332 zł
- Nie podałaś ceny za kilometr kursu małego samochodu, więc wyliczam na tą samą cenę co duży.
170 km x 2,80 = 476 zł
476 zł x 34 kursy = 16 184 zł
Koszt będzie najniższy kiedy do kursowania przeznaczymy duże wozy.
Zadanie 3.
Pole podłogi:
3 metry x 4 metry
300 cm x 400 cm
Pp = a x b
Pp = 300 x 400
Pp = 120 000 centymetrów kwadratowych
Pole kafelka:
20 cm x 20 cm
Pk = a x b
Pk = 20 x 20
Pk = 400 centymetrów kwadratowych
*Ile potrzeba kafelek.?
120 000 : 400 = 300 kafelek.
* Ile zapłacimy za kafelki?
300 kafelek x 0,80zł = 240 zł
Kafelki potrzebne do pokrycia podłogi kosztują 240 złotych.