Odpowiedzi

2009-11-29T12:15:17+01:00
Nie napisze tu Ci gotowca ale podrzucę jakieś informacje które bd mogła wykorzystać :).

Ludzie podróżują poprzez:
-chęć odkrycia świata
-oderwania się od rzeczywistości
-ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości
-zaczęcie wszystkiego od nowa
-chęć przeżycia przygody

Środki podróżowania:
-samoloty
-pociągi
-auta

Podróżowanie w Literaturze
"Podróż bez celu"
"Podróż do kresu nocy"
"Podróż sentymentalna"
"Podróż do Ziemi Świętej z Neapolu"
"Podróż do Ciemnogrodu"

no i słynna lektura w 80 dni do okooła świata
możesz poruszyć jeszcze słynnych odkrywców

Pozdrawiam ;)

4 3 4
2009-11-29T12:16:16+01:00
Przyklady z ksiazek i filmow- ciekawa jest "kobieta na krancu swiata", szczerze polecam, wiele przydatnych informacji.
Mozesz wybrac miejsce, ktore bardzo chcialbys odwiedzic i je opisac, mozesz opisac przygotowania do wypraw, znane szczyty, znanych himalaistow, srodki transportu. jest wiele mozliwosci;)
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T12:34:42+01:00
Każdy z nas podróżuje. Jedni bliżej, drudzy dalej. Niektórzy wyjeżdżają do pracy za granice, inni na wakacje, jeszcze inni chcą poznawać świat, pokonywać własną słabość i odkrywać nieznane lądy. Każda podróż jest inna. Wyprawa, wędrówka, tułaczka - podróż niejedno ma imię. Postaram się udowodnić, że jest tak naprawdę. Istnieje na świecie wiele rodzajów podróżowania. Wyprawy to nieodzowny element naszego życia. Na pewno nadejdzie moment, kiedy będziemy musieli wyjechać lub zrobimy to aby zwiedzić świat. Jeden z najsłynniejszych polskich podróżników, Marek Kamiński, organizuje bardzo niebezpieczne wyprawy, np. w celu zdobycia bieguna. Doskonale wie, iż te wędrówki zagrażają jego życiu, ale kocha to, co robi i nie byłby w pełni szczęśliwy bez możliwości podróżowania. W trakcie niektórych wypraw musi pokonywać i przezwyciężać własne słabości.
Kolejnym przykładem ilustrującym tezę może być dziesięcioletnia tułaczka Odyseusza. Ten mitologiczny bohater przez dekadę walczył z przeciwnościami losu i złośliwością boga Posejdona. Odys jednak nie poddał się : tęsknota za krajem i kochającą żoną dała mu siłę i upór, dzięki którym udało mu się przezwyciężyć zły los.
Dodatkowym argumentem potwierdzającym tezę jest postępowanie Małego Księcia z opowieści A. De Saint Exupery'ego. Bohater wyrusza w podróż z dwóch powodów.
Po pierwsze pragnie uwolnić się od codziennej egzystencji, od Opieki jaką sprawuje nad Różą, po drugie zamierza poznać przyjaciela i zwiedzić inne planety, które do tej pory mógł oglądać tylko z daleka. Jest to zatem wyprawa poznawcza, ale i tułaczka. Mały Książę, wiele się nauczył, poznał ciekawych i "dziwnych" ludzi, ale przede wszystkim uświadomił sobie, że bardzo kocha swoją Różę, i tęskni za swoją planetą. Powraca tam bogatszy w doświadczenia i świadomy swoich uczuć .
Podróż niejedno ma imię i niejeden powód. Każdy człowiek podróżuje inaczej i w innym celu. Dla jednych tak jak to było w przypadku Marka Kamińskiego - podróż jest pasją i sposobem na życie, dla innych - tak jak dla Odyseusza - koniecznością. Podsumowując podróż na tyle imion i tyle znaczeń, ile jest podróżników.
20 3 20