Wymień kilka sytuacji w których grany jest Mazurek Dąbrowskiego . Co dla współczesnych Polaków wyrażają słowa hymnu ? Czy według ciebie to dobrze że pieśń o ponad 200-letniej historii jest naszym hymnem ? Sforumłuj na ten temat swoje zdanie.

Przeczytaj artykuł 14 Ustawy o godle , barwach i hymnie RP . Uzasadnij słusznośc zawartych w tekście ustawy zleceń . A możesz masz na ten temat inne zdanie ?

Za najlepszą odpowiedż dam najlepsze rozwiązanie ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T13:16:09+01:00
Hymn dla każdego kraju jest bardzo ważny, dlatego tylko w chwilach ważnych, jest on grany jak również śpiewany. Polskim hymnem narodowym jest Mazurek Dąbrowskiego. Grany jest on głównie i najczęściej na olimpiadach, akademiach w których wspomina się dzień niepodległości lub trzeci maja.
W chwilach takich, gdy słyszymy nasz hymn, każdy człowiek jest wyprostowany. Przyjmuje postawę stojącą, ręce są spuszczone, płaszcz zapięty i mina poważna. To wszystko oznacza szacunek i podziw, świadczy o tym, że hymn Polski dla Polaka jest ważny, ponieważ słowa, mówią o historii Polski, o naszych przodkach, którzy kiedyś walczyli o to, byśmy teraz byli wolni. By Polska była niepodległa.
Mazurek Dąbrowskiego ma ponad 200-letnią historię. Pierwotnie, jako Pieśń Legionów Polskich został napisany przez Józefa Wybickiego. Śpiewano go podczas wiosny ludów na ulicach Wiednia, Berlina i Pragi. Już wtedy cieszył się szczególnym uznaniem i popularnością. Słowa Mazurka Dąbrowskiego, mówią o historii Polski, która jest bardzo ważna dla naszego narodu. Melodia całkowicie wzrusza i daje do myślenia, przypomina, że kiedyś byli tacy, którzy za nas walczyli, dlatego nie wyobrażam sobie, by teraz mogłaby być inna niż ta, pieśń uważana za hymn Polski.
25 3 25