×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Budowa twojego domu dobiegła końca. Jest dokładnie taki, jaki sobie wymarzyli wszyscy twoi bliscy. Cieszysz się bardzo. Niestety, nie będzie go mógł

zobaczyć twój najlepszy przyjaciel, bo wyjechał i wróci dopiero za rok. Napisz do niego list, w którym opiszesz dokładnie swój dom. Postaraj się, by po przeczytaniu twojego listu był w stanie wszystko dokładnie sobie wyobrazić. Pamiętaj, że mogą mu w tym pomóc użyte przez ciebie w odpowiedni sposób czasowniki, rzeczowniki i przymiotniki.
2

Odpowiedzi

2009-11-29T12:12:25+00:00
Hej!!! 22.07.2009
Dzisiaj skończyliśmy budować dom który wprost zahwyca swoim piękanem.
Do pałacu żółtego koloru przowadzi ścieszka zrobiona z złotych kamieni.Krącząc po niej do domu zawsze czuje sie jak jakich król.Dachówki mają kolor gorącej czerwini przypominajacej płomienie ognia.Przepiękny taras miły dla oka zrobiony w całośći z drewna pięknie szlifowanego. Brązowe i drewniane drzwi zachecają do wejścia.Kiedy się wjdzie do domu można ujrzej bajkowe kolory olbrzymiego saaolnu połączonego z kuchniąz którego dochodzą cudowne zapachy gotowanych potraw.Olbrzymi telewizor zajmuje połowe pokoju.Idąc dalej można zobaczeć bordowo-złocistą łazienkę wyposarzoną w wanne i inne sprzety.Najlepsze zotawiłem na koniec.To mój pokój który nawiązuje do moich terażniejszych zainteresować sportem .Na ścianach piłkarze i wyniki ostatnich meczy.Wszędzie piłki które tak uwielbiam. Kocham mój nowy pokój i mam nadzieje że tobie też sie podobał.
Do zobaczenia
Wojtek
1 5 1
2009-11-29T12:32:27+00:00

Katowice, 29.11.2009 r.


Cześć Marku!

Na początku mojego listu chciałabym Cię serdecznie pozdrowić, gdyż ostatnio zaniedbuję nawet samą siebie i nie mam na nic czasu.
Niedawno zakończyła się u nas budowa domu. Jest on dokładnie taki sam jak sobie wymarzyliśmy. Po prostu cudowny. Szkoda, że nie możesz być tutaj ze mną i zobaczyć go na własne oczy. Ale postaram się go Tobie przybliżyć opisując jak wygląda. Otóż jest to parterowy budynek. Obok jest dołączony garaż. A całość z zewnątrz przypomina jedną wielką cytrynę, ponieważ moja mama zażyczyła sobie cytrynowy odcień farby :). Wchodząc do domu po lewej stronie znajduje się kuchnia, a po prawej sypialnia moich rodziców. Idąc dalej od wejścia wchodzi się do wielkiego salonu z czarną skórzaną sofą oraz telewizorem LCD. Z salonu jest dwuskrzydłowe wyjście na ogromny taras. Idąc korytarzem po lewej stronie jest toaleta, a także mój pokój, do którego Cię serdecznie zapraszam, jak tylko wrócisz. Niestety będzie to dopiero za rok, ale mam nadzieję, że będziemy utrzymywać stały kontakt.
Całuję Cię i czekam na Twój przyjazd. Pozdrów Twoich rodziców.Iwona
2 5 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci