×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-29T14:14:27+00:00
Staś Tarkowski to główny bohater powieści "W pustyni i w puszczy". Urodził się w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego. Staś miał czternaście lat. Był blondynem o niebieskich oczach. Miał szczupłą budowę ciała. Był wysoki i silny. Doskonale strzelał, pływał i jeździł konno. Był bardzo inteligentny i dobrze się uczył. Chodził do szkoły angielskiej i biegle znał kilka języków. Jego ojciec jako Polak wychowywał syna w duchu patriotycznym.Staś był chłopcem towarzyskim. Potrafił nawiązywać kontakty z ludźmi bez względu na rasę i pochodzenie. Miał też pogodne usposobienie, był chłopcem wesołym. Lubił bawić się z ośmioletnią Nel. Wobec swojej młodszej koleżanki był nieco przemądrzały i zarozumiały. Przy niej uważał się za dorosłego. Był szlachetny i ofiarny. Wielokrotnie odmawiał sobie picia, aby ostatnie krople wody oddać dziewczynce. Gotów był poświęcić dla niej życie.
Staś wiedział jak zachować się w trudnych sytuacjach i był wierny swoim przekonaniom. Staś to postać pozytywna, godna naśladowania. Mimo swoich czternastu lat zachowywał się jak człowiek dojrzały. Przy nim można było czuć się bezpiecznie i można było mu ufać. Chciał być bohaterem i został nim.
79 4 79
dzięki ci
dzięki ^^
chwała ci
dzięki wielkie
dzięki bardzo
2009-11-29T14:17:36+00:00
Stanisław Trakowski- 14-letni chłopiec lubiący przygody. Urodzony w Port-Said. Bląd włosy i niebieskie oczy. Szczupły, inteligentny i sympatyczny. Zna angielski, francuski, arabski oraz polski (jest to jego język ojczysty), bardzo dobrze się uczy.

Krótka i szybka charakterystyka;P
114 1 114
Napisałam podobnie i dostałam 1 :/
aja nie
piegowaty
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci