Odpowiedzi

2009-11-29T16:42:31+01:00
Adwent - w kościołach chrześcijańskich okres trwający od I nieszporów czwartej z kolei poprzedzającej Święto Bożego Narodzenia niedzieli do 24 grudnia, okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę pierwszego przyjścia - wcielenia, znanego pod nazwą narodzin Chrystusa.
Na adwent składają się cztery niedziele adwentowe. W okresie adwentu kapłan zakłada do Mszy świętej ornat w kolorze fioletowym, symbolizującym czas pokuty i przygotowania się do jednego z najważniejszych świąt katolickich, czas pojednania z Bogiem i ludźmi. Adwent to także czas, w którym katolicy mają uświadomić sobie, że oczekują na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Tradycją w Kościele są odprawiane w tym okresie o świcie Msze Święte, zwane roratami. Są to msze ku czci Najświętszej Maryi Panny, na pamiątkę tego, że przyjęła nowinę archanioła Gabriela, zwiastującego, iż zostanie Matką Syna Bożego. W pierwszą niedzielę adwentu - w Kościele katolickim - rozpoczyna się rok liturgiczny.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T16:44:11+01:00
Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa
okres trwania- 4 niedziele
charakter- radosny
prorocy- Izajasz. Jeremiasz. Ezechiel
pieśni- "oto pan Bóg przyjdzie", "Archanioł Boży Gabryjel",

=)
2009-11-29T16:57:17+01:00
W kościołach okres trwający od I czwartej z kolei poprzedzającej Święto Bożego Narodzenia niedzieli do 24 grudnia, okres przypominający do oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa .