×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Przedstaw opinię na temat: ,,To trzeba wynaleźć, ludzkość na to czeka''. Uzasadnij swoje zadanie.

Bardzo prosze o rozwiązanie, to jest pilne.. Minimum kartka z zeszytu.. Z góry dziękuje...
1

Odpowiedzi

2009-05-27T18:00:48+00:00
Samochód bez skrzyni biegów

W dyskusji „lepszy manual czy automat” pomija się zupełnie żenujący wątek istnienia skrzyń biegów w ogóle. Skrzynia bowiem nie jest po to, by kogokolwiek dopieszczać, lecz stanowi dowód nieudolności konstruktorów. Po prostu silnik spalinowy jest w swojej zasadzie działania tak beznadziejnie nieefektywny, że bez przełożeń w skrzyni nie dałoby się normalnie jeździć. Od skonstruowania pierwszych aut dawno minęło sto lat, a skrzynie jak były, tak są. Nie dość, że zwiększają wagę samochodu i jego cenę, to jeszcze się psują.

Żarówki, które się nie przepalają
To prawda, że współczesne żarówki są oszczędne i palą się dłużej niż kiedyś, jednak w końcu się przepalają. Jak pokazuje praktyka, dzieje się tak akurat w chwili, gdy w domu nie ma żadnej zapasowej, jest noc, święta, a wszystkie sklepy już zamknięte.

Osobisty tłumacz
Za tym wynalazkiem powinny optować kraje żyjące z turystyki. Ileż osób boi się wyjechać za granicę, bo „jak ja się tam dogadam?”. Elektroniczny tłumacz symultaniczny mógłby znaleźć się na wyposażeniu telefonów komórkowych i za pośrednictwem bezprzewodowej słuchawki umożliwiać nam rozumienie, co też mówi do nas sprzedawca tureckich dywanów na targu w Izmirze. Tenże sprzedawca też oczywiście miałby tłumacza w swoim telefonie.

Szczepionka na próchnicę
Mawiamy, że Panu Bogu nie udały się dwie rzeczy: starość i zęby. Czy to dobrze, żeby stulatek wyglądał jak student – to kwestia do dyskusji. Jednak żeby w epoce szczepionek na niemal wszystko zęby wciąż nam się psuły i bolały, to skandal. Ciekawe, czy faktycznie jesteśmy wobec próchnicy bezradni, czy też padamy ofiarą ogólnoświatowego spisku dentystów...

0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci